YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ŞOFÖRLERE ETKİLİ İLETİŞİM VE ÖFKE KONTROLÜ EĞİTİMİ

16.04.2018 Pazartesi - 8:40

Enes Akbal Optik

Büyükşehir Belediyesi tarafından sürücü personele etkili iletişim ve öfke kontrolü eğitimi verildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet içi eğitimlerine devam ediyor. İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından Toplu Taşıma Dairesi ve UlaşımPark A.Ş bünyesinde görev yapan 150 şoföre Etkili İletişim Becerileri, Öfke Kontrolü ve Stres yönetimi semineri verildi. Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteği ile düzenlenen seminerde Dr. Mustafa Öztürk, sürücü personellere halkla ilişkiler, grup ekip yönetimi, motivasyon ve meslek etiği konularında eğitim verdi.

HİZMET KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından sürücü personele yolcu ve şoför etkileşimini daha da artırmak, hizmet sunum kalitesini yükseltmek, şoförlerin gün içinde yaşadıkları stresi kontrol altına almalarını sağlamak amacıyla eğitim semineri gerçekleştirildi. The Ness Otel’de 2 günlük programla gerçekleşen eğitim,  otobüs şoförlerinin yaşadıklarından kesitlerin gösterildiği, slaytlarla ve video gösterimleriyle devam etti. Sunumlarla desteklenen eğitim seminerinde Dr. Mustafa Öztürk tarafından, konuşmaya ilişkin ilginç ve pratik taktikler verildi.

GÜLÜMSEYİN… GÜNAYDIN DEYİN

The Ness Otel’de gerçekleşen seminerde sürücü personele hitap eden Dr. Mustafa Öztürk; “ İletişim, canlılar arasında yapılan duygu, düşünce, bilgi ve davranış paylaşımlarıdır. Etkili iletişim kurma ihtiyacı çağımızın en temel ihtiyaçlarından biri haline gelmiştir.  Gülümseyin. Otobüse binen yolcuyu nasıl karşılarsanız öyle tepki alırsınız. Yolcu araca bindiğinde asık suratlı da olabilir ama siz günaydın, iyi günler, iyi akşamlar dediğinizde azıcık da olsa yumuşayacaktır. Bu davranışınız, onun da diğer insanlara güler yüzlü davranmasıyla devam edecektir.

BİREYLERİN EMPATİ KURMASI GEREKİR

İletişim olumlu olabileceği gibi olumsuz da olabilir. Sağlıklı iletişim için yani etkin iletişim için bireylerin üzerinde konuştukları ve bu şekilde bilgi alışverişi sağlayabileceği ortak bir dilde buluşmaları gerekir. Günlük hayatta kişilerin duygu ve düşüncelerini veya bilgileri karşısındaki kişiye doğru bir şekilde aktarabilmesi için etkin iletişim gereklidir. Etkin iletişim için bireylerin güvenilir olması, empati kurabilmesi, saygılı ve uzlaşmacı olması, tutarlı, ilgili olabilmesi gerekir. Birçok insan bunların farkında olsa da bu özelliklerin gerekliliğini yeterince benimseyip sergileyemediği için başarısız oluyor. Bu eğitimlerin amacı bu farkındalığı oluşturmaktır” ifadelerini kullandı. Eğitim seminerleri diğer sürücü personel için de devam edecek. 5 etapta gerçekleştirilecek eğitimlerin sonunda toplamda 750 sürücüye eğitim verilecek.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

orhan firidinoğlu

Güzel bir ders ama burada şöför personele verildiği kadar üst bürokratlarada verilmesi güzel olur size iki yaşadığım olayı anladacağım isim vererek ki ben böyle muallak muallak koşuşmam arkamdanda yalansöylüyor şerefsiz adam olsa isimle konuşur du diye belediyede personelken bir durum dan dolayı gayri ahlaki bir meselede değildi sıradan olabilecek bir meseleyle beni genelsekreter yardımcısı DOĞAN EROL denen egoist selam dahi almasını bilmeyen bu adama ifade için çağrıldım ve gittim makama saygımdan gayyet giyi tarzımla ve tıraşımla niye böyle gittim beni çağıran belediyenin 2 . veya 3 . üst makamı bu nedenle kıyafetime önem verdim kapıdan içeri girdim bu egoist artist ukala adam benimle ilgili şikayeti inceliyor ve emekliliğimede son 45 gün var kapıdan girdim tabi müslümanın iletişimi olan SELAMUN ALEYGÜM oda hafif bir uslubla selamı aldı ama böyle küçük çocuk azarlarsın hani derizya oğlum birde adam olacaksın tarzında söz kullanırız çocuklarımıza bu artist de ellerini iki yana açarak bita muktar olaçaksın diye bana hakaret vari konuşdu tabi gendimize yakışan tarrda kendisine yahu selam verdim bana bir te muhtar olacaksın gibi bu hakarette bulundun sizin muhtara veya seçenlere saygınız olsaydı beni bu 45 gün kala bu hakaretleri yapmazdınız ŞİMDİK BEN KBB DE BİR DAİREYE ORTAMA GİRDİĞİMDE SELAM VERMİYOR İŞİM VARSA MEVZUYU ANLATIP CIKIYORUM hani diyorum böylesi EGOİST lerinde bi eğitimden geçmesi lazım diye ama nezaman anlayacaklar bizim bu önerilerimizi iş işden geçdikden sonra

16.04.2018, 9:31

 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet