YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l SONGÜL KAYA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

22.01.2018 Pazartesi - 15:30

Enes Akbal Optik

CHP Derince İlçe eski Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, 28 Ocak tarihinde yapılacak olan CHP İl Kadın Kolları seçimlerinde aday olduğunu açıkladı

CHP Derince İlçe eski Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, il binasında düzenlenen basın açıklamasıyla 28 Ocak tarihinde yapılacak olan CHP İl Kadın Kolları seçimlerinde aday olduğunu açıkladı. Basın açıklamasına CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İl Kadın Kolları Başkanı Sevim Korkmaz Pekyörür, Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, Körfez İlçe Başkanı Mehmet Kaçar ve partili kadınlar katılım sağladı. Adaylık açıklamasında açıklama yapan İl Başkanı Cengiz Sarıbay, “Ben her iki aday arkadaşıma başarılar diliyorum. Geçtiğimiz kongrelerimizde demokratik ve seviyeli seçimler gerçekleştirdik. İl Kadın Kolları seçimlerimizin de bu zeminde gerçekleşeceğine inancım sonsuz” ifadelerini kullandı.

‘YUMRUK OLMA ZAMANIDIR’

Sarıbay’dan sonra sözü alan Derince İlçe eski Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya açıklamasında, “Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana bugün hiçbirimizin düşünmediği, hayal etmediği bir karanlığın ve kaosun içine sürükleniyoruz. Cumhuriyetin temel değerlerine “aydınlanma, laiklik, parlamenter demokrasiye” açık bir saldırı ve değersizleştirme; anayasal kurum ve kuruluşların işlevsizleştirildiği, yok edildiği, bir ortamda TBMM’nin fiilen devre dışı bırakıldığı bu süreçte yumruk olma zamanıdır” dedi.

‘BİZ BİRLİKTEYSEK GÜÇLÜYÜZ’

Açıklamasının devamında Kaya, “Bizi kuşatan karanlığa inat, biz de hayatı kuşatarak bu karanlığı yenebiliriz diyen bir anlayışla; toprağın üstünde, göğün altındaki her yerde yürüyerek, büyüyerek, mahallelerde, okulda, fabrikalarda, sokakta, başka başka evlerin mutfaklarına dokunarak şehri dolanan, hayatlara değen, içine katan, cesaret veren bir mücadele kültürünü ve dilini çoğaltmak için adayım. Elimizde sihirli bir değneğimiz yok. Adım adım örgütlüğümüzü pekiştirmek dışında bir seçeneğimizin olmadığını biliyorum. Biz birlikteysek güçlüyüz. Ve ne kadar çok istiyorsak o kadar başaracağız” diye belirtti.

‘BÜYÜK ÜMİTLE YÜRÜDÜK’

Kaya, “2011 yılında heyecan ve ümit ile dâhil olduğum partime çeşitli kademelerde hizmet vermeye gayret ettim. 5 yıldır Derince kadın kolu başkanlığı görevini yürütmekteydim. Edindiğim mücadele deneyimini partimin başka kademelerinde sürdürerek bu büyük ailenin, ailemin bir ferdi olmaya devam etme arzusundayım. Bugüne kadar çalışma arkadaşlarımız, parti büyüklerimiz, dostlarımız ve halkımız ile yakaladığımız uyum sayesinde inandığımız uğurda varılacak en yüksek hedefe hep birlikte ulaşabilmek adına çaba sarf edip emek harcadık. Heyecanımız, coşkumuz gün geçtikçe arttı. Kapıları severek çaldık, adalet ve demokrasi yollarını büyük ümitle yürüdük” şeklinde konuştu.

‘SORUMLULUK ÜSTLENME GÜNÜ’

Son olarak Kaya, “Mücadelemizi ortaya koyduğumuz emeği, büyütebilmek adına örgütümüzün bana ve tüm parti emekçilerine iktidar yolunda yüklediği sorumluluğun bilincindeyiz. Önümüzdeki dönemde çetin mücadeleler bizleri beklemektedir. Bu sebeple farklı bir çizgi, farklı bir siyaset anlayışını, ortaya koymak inancı ve iddiasındayız. Her koşulda verilecek mücadeleyi omuzlamaya hazırız. Gün partimize, ülkemize, çocuklarımıza ve halkımıza karşı, sorumluluk üstlenme günüdür. Bu anlayışla 28 Ocak 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanlığı seçiminde adayım” diyerek sözlerini sonlandırdı. Son olarak sözü alan mevcut İl Kadın Kolları Başkanı Pekyörür, “Songül arkadaşıma gerçekleşecek seçimlerimizde başarılar dilerim. Biz hep birlikte güçlüyüz” diye konuştu.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet