YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l STAJYER AVUKATLAR BİLGİLENDİRİLDİ

20.01.2018 Cumartesi - 15:53

Enes Akbal Optik

Türkiye Barolar Birliği’nin katkısıyla Kocaeli Barosu, stajyer avukatlara ‘Aile Hukukunda HMK Uygulamaları-İstinaf’ konulu seminer düzenledi

Türkiye Barolar Birliği’nin katkısıyla Kocaeli Barosu, KOTO Meclis Salonu’da stajyer avukatlara eğitim semineri düzenledi. Av. Serpil Özok’un bilgilendirme yaptığı seminere Yargıtay 2. Hukuk Dairesi Başkanı Ömer Uğur Gençcan konuşmacı olarak katılım sağladı. ‘Aile Hukukunda HMK Uygulamaları-İstinaf’ konulu seminere stajyer avukatlar katılım sağladı.

‘TEKNİK BİR KONU’

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Baro Başkanı Sertif Gökçe, “Bugün yine çok önemli bir konu işleyeceğiz. Bildiğiniz gibi aile hukuku çok geniş bir alan. Aynı zamanda çok teknik bir konu. Çok yoğun olmasına rağmen hafta sonunu da bu işe ayıran çok değerli Gençcan’a teşekkür ediyorum” dedi.

’15 AVUKATTAN OLUŞUYOR’

Serif Gökçe’den sonra kürsüye çıkan Av.Serpil Özok, “Barolar Birliği nezdinde kurulu merkezimiz toplam 15 avukattan oluşan, tamamen gönüllülük esasıyla çalışan ve kadrosunda bir avukatlık akademisinin kadrosunu oluşturacak kadar değerli, gönüllü hocalarla birlikte her hafta sonu sahada siz avukat arkadaşlarımızla meslek içi eğitim çalışmalarını sürdüren bir merkez” şeklinde konuştu.

 

‘YERİNE YENİSİNİ KOYAMAZ’

Özok’tan sonra sözü alan konuşmacı Ömer Uğur Gençcan, Hukuk Muhakemeleri Kurumu(HMK)’yı anlatacağını belirterek, “İstinafın statüsünü, rolünü benimsemek lazım. Adını koymak lazım. Bölge Adliye Mahkemesi(BAM) bir derece mahkemesidir, aynı zamanda bir denetim mahkemesidir. BAM kararı kaldırır, yerine yenisini koyar. Yargıtay kaldırıp yerine yenisi koyamaz” diye konuştu.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet