YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l TAKSİCİLER ŞEHİRLERİN GÖNÜLLÜ TURİZM ELÇİLERİ

24.02.2018 Cumartesi - 18:16

Enes Akbal Optik

İzmit’in taksi duraklarına yeni bir görünüm ve değer kazandıran Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belsa Taksi durağının misafir oldu. Taksicilerle çay içip, sohbet eden Başkan Doğan, hayırlı ve bol kazançlar diledi.

Taksicilerin, şehirlilerin tanıtımı için ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan Başkan Doğan “ taksicilerimiz bir yandan mesleklerini yerine getirirken  bir yandan da şehirlerin gönüllü turizm elçiliğini yapmaktadır. Şehir dışından İzmit’imize gelenler ilk olarak taksicilerle karşılaşıyor, yolculuk süresinde girmiş oldukları diyaloglar ve vermiş oldukları bilgiler şehrin tanıtımına önemli katkı sağlamaktadır” dedi.

 

İLK PROJELERİMİZDEN BİRİ TAKSİ DURAKLARI OLDU

 

Taksicilerin en uygun koşullarda hizmet sunması ve şehir tanıtımına katkı sağlamaları için ellerinden geleni yaptıklarını da söyleyen Doğan, “ 2009 yılında göreve başladığımızda ilk projelerimizden biri taksi duraklarını modernleştirmek oldu.  Birkaç metrekarelik derme çatma mekanlarda zor şartlarda çalışan taksicilerimiz için modern duraklar oluşturduk.  İzmit’in sembolü olan saat kulesi mimarisinde yaptığımız duraklarımızda tuvalet, mutfak ve bekleme yeri ulunuyor.  Hedefimiz bütün taksi duraklarını aynı modernlikteki mekanlara dönüştürmektir.. Taksici, esnafımızın her zaman  yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İzmit’in taksi duraklarına yeni bir görünüm ve değer kazandıran Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Belsa Taksi durağının misafir oldu. 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet