YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l TED KOCAELİ KOLEJİ İLE KOÜ ARASINDA ÖNEMLİ PROTOKOL

18.05.2018 Cuma - 15:18

Enes Akbal Optik

TED Kocaeli Koleji ile Kocaeli Üniversitesi arasında sosyal ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı.

 

ÖĞRENCİLERE DESTEK OLACAK

TED Kocaeli Koleji Özel Anadolu Lisesi’nde uygulanmakta olan Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’nın içeriğinin ve kapsamının zenginleştirilmesi için okul-üniversite iş birliğini sağlayacak protokol imzalandı. İmzalanan protokol ile kapılarını TED Kocaeli Koleji’ne açan Kocaeli Üniversitesi, öğrencilerin akademik ve kişisel gelişimlerini üst seviyeye taşıma konusunda öğrencilere destek olacak

 

AKADEMİSYENLERİN DESTEĞİ ALINACAK

Araştırmacı ruha sahip, üretken, bilimsel düşünceyi özümsemiş ve bu özellikleri bir yaşam biçimi haline getirmiş öğrenciler yetiştiren Bilim İnsanı Yetiştirme Programı’nda yapılacak çalışmalarda Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) akademisyenlerinin desteği alınacak. Öğrencilerin yapacakları araştırmaların, projelerin ve deneylerin bir kısmı üniversite laboratuvarları ve imkânları kullanılarak yapılacak.

BİLGİSAYAR VE KODLAMA EĞİTİMİ VERİLECEK

Öğrencilere yükseköğrenimleri ve meslek hayatları boyunca değer kazandıracak yetkinlik ve sertifika programları düzenlenecek. Öğrencileri geleceğin mesleklerine hazırlamak için bilgisayar ve kodlama eğitimi verilecek. Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden yapılacak bitirme projelerine danışmanlık sağlanacak.

İŞ BİRLİĞİNİN DETAYLARI KONUŞULDU

Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr.  Nevcihan Duru, TED Kocaeli Koleji Kurucu Temsilcisi Nilgün Çelebi, TED Kocaeli Koleji Genel Koordinatörü Rasim Aydoğuş ve TED Kocaeli Koleji Lise Müdürü Hatice Eser’in katılım sağladığı İmza töreninde yapılan iş birliğinin detayları konuşuldu.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet