YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l TERÖR OPERASYONUNDA İKİ GÖZALTI

17.01.2018 Çarşamba - 11:26

Enes Akbal Optik

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Müadele Şube Ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda TKP/ML TİKKO Konferans silahlı terör örgütü üyesi oldukları ve eylem hazırlığına bulundukları iddiası ile 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere ve iddialara göre; Kocaeli İl Emniyet Mürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Ekipleri tarafından, TKP/ML TİKKO KONFERANS silahlı terör örgütüne yönelik olarak yapılan çalışmalarda; terör örgütü adına sansasyonel eylem arayışında oldukları değerlendirilen ve Gebze İlçemizde otobüs durağına bomba süsü verilmiş pankart asma olayını gerçekleştirdikleri tespit edilen. E.D ve M.U isimli şahıslar Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile düzenlenen eş zamanlı operasyonlarla yakalandı.

 SİLAH VE ÖRGÜTSEL DOKÜMAN

Düzenlenen operasyonda çok sayıda kısa namlulu silah ve silahlara ait şek, örgütsel doküman, maske, toplumsal olaylarda kullanılan sapan ve Molotof kokteyli yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi. Gözlatına alınan şüphelileri sorgulanmak üzere Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğübe getirilirken, önümüzdeki günlerde adliyeye sevk edilmeleri bekleniyor

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet