YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ” TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK RESMİNİ YIRTTILAR”

12.10.2016 Çarşamba - 18:44

Enes Akbal Optik
Kocaeli Üniversitesi’nde geçtiğimiz gün bildiri dağıtan THP’li Kominist Gençlik üyesi gençler arasında tartışma çıkmış ve 3 öğrenci yaralanmıştı. THP Kocaeli İl Başkanı Ömer Faruk Ayvazoğlu,” Öğrenci Kolektifi üyesi bir şahsın bir arkadaşımızın elinden, üzerinde Türk bayrağı ve Atatürk resmi olan bildiriyi alarak yırtıp yere atması sonucu malum olaylar vuku bulmuş ve Türk’ün atasına, bayrağına küstahça saygısızlık eden güruha karşı verilebilecek en sert tepki tarafımızdan gösterilmiştir” dedi.
TÜRK BAYRAĞI VE ATATÜRK RESMİ YIRTILDI

Ayvazoğlu açıklamasına şöyle devam etti: “18 Ekim günü yerleşkemiz olan Atsız Kültür Evi’nde düzenleyeceğimiz tanışma toplantısına dair bildiri dağıttığımız esnada bir grup Komünist Partili ve Öğrenci Kolektifleri provokasyon amacıyla yanımıza gelip bildiri dağıtmaya başlamışlardır. Arkadaşlarımız bu esnada sağ duyuyu elden bırakmazken sonrasında yine Öğrenci Kolektifi üyesi bir şahsın bir arkadaşımızın elinden, üzerinde Türk bayrağı ve Atatürk resmi olan bildiriyi alarak yırtıp yere atması sonucu malum olaylar vuku bulmuş ve Türk’ün atasına, bayrağına küstahça saygısızlık eden güruha karşı verilebilecek en sert tepki tarafımızdan gösterilmiştir. Sonrasında grup özel güvenlik korumasında yemekhaneye sığınmıştır.

YARGILANMALI VE CEZALANDIRILMALILAR

Kargaşa esnasında bir arkadaşımız Öğrenci Kolektifleri mensubu bir şahıs tarafından başına vurulan jop darbesiyle yaralanmıştır. Bu olay, grubun provokasyon niyetiyle hareket ettiğinin en açık göstergesidir. Okula jopla girerek bunu bir öğrencinin başına vurmakta beis görmeyen şahıs emniyet güçleri tarafından serbest bırakılmış ve an itibariyle elini kolunu sallayarak gezmektedir. Bu güruh aynı zamanda Türk Ceza Kanunun 145. Maddesine göre Türk bayrağına hakaretten yargılanmalı ve cezalandırılmalıdır. Üniversitede tahakküm kurmaya çalışan bu zorba güruha karşı adalet sistemi gerekli şekilde işlemediği takdirde ortaya çıkacak anarşi durumundan sorumlu olmayacağımızı da ayrıca belirtme gereği duyuyoruz. Fırat Çakıroğlu’nun acısı halen yüreğimizi dağlarken, Fırat’lar şehit olup toprağa düşsün isteyen zihniyet Türkçülerin yumruğuyla sarsılacaktır.

ÜNİVERSİTELERİMİZ BİRER TERÖRİST YUVASINA DÖNMÜŞ

Her platformda kendilerini özgürlükçü, geriye kalan herkesi ise “faşist” , “çeteci” olarak itham eden bu güruhun kendilerinden farklı düşüncedeki insanlara sırf fikirlerinden ötürü saldırmaları yeni görülen bir şey değildir. Üniversiteler her insanın özgürce eğitim alması gereken kuruluşlardır. Bu noktada bizim nezdimizde tek şart Türkiye Cumhuriyeti’nin herhangi bir üniversitesinde eğitim görecek olan öğrencinin bu ülkenin değerlerine saygı duymasıdır. Fakat görülen odur ki üniversitelerimiz birer terörist yuvasına dönmüş, üstelik bu teröristler çoğunluk oldukları üniversitelerde öğrencileri sindirerek onların üzerinde tahakküm kurmuş haldedirler. Bizler Turancı Hareket Platformu olarak okulumuzu hiçbir zaman için bölücü, baskıcı, zorba unsurların inisiyatifine terk etmeyeceğiz. Bizler; üniversitemizde bölücülük ve hainlik içermeyen her fikrin seslendirilmesinden yanayız”

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet