YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l TÜRK OCAĞI AKADEMİSİNDE YENİ DÖNEM BAŞLADI

07.10.2017 Cumartesi - 11:42

Enes Akbal Optik

 Türk Ocakları Kocaeli şubesi öğrencileri tarafından her yıl düzenlenen Türk Ocakları Türkçülük akademisinin 4. sü 7 ekim cumartesi saat 17.00 ‘da Türk Ocağı binasında başlayacak.

Akademinin Lise Üniversite, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine yönelik ve ücretsiz olduğunu belirten Türk Ocakları Kocaeli şube başkanı Yücel Alpay Demir yaptığı açıklamada; Cumhuriyetimiz, Ziya Gökalp’ten Yusuf Akçura’ya doğu ve batı medeniyetini kavramış olan Milliyetçi aydınlarımızın Türkçü fikirleri temelinde inşa edilmiştir. Aynı zamanda devletimizin kuruluşuna fikir önderliği etmiş olan bu aydınlarımızın geneli Türk Ocakları kurucularından yâda kadrosundandır. Fakat ülkemiz yaklaşık yarım asırdır aydın üretme konusunda neredeyse kısırlaşmış, hazin bir durağanlık içine girmiştir. Meydan çoğunlukla, fikirleri yerli ve milli olmayan bir kısım sözde aydınlara kalmıştır.

Bizler Kocaeli Türk Ocaklılar olarak bizi bu durağanlıktan kurtaracak fikir kahramanları kadrosunun yine Türk milliyetçisi gençler arasından çıkacağı kanaatindeyiz. Türk Ocağı Türkçülük Akademisi’nin amacı bu kadronun gençlerini şimdiden keşfedip, geleceğin Ziya Gökalp’lerine, Yusuf Akçura’larına, Hüseyin Nihal Atsız’larına ilk kıvılcımı çakmaktır. Bu amaca yönelik olarak dönem sonuna kadar sürecek olan Kocaeli Türk Ocağı Türkçülük Akademisi’nde Genel Milliyetçİlik kuramları, dünden bugüne Türkçülük Fikirleri, Türkçülüğün Çağdaş ideolojiler arasındaki yeri ve Türkçülük Fikrinin bugünkü sorunları gibi konular işlenecektir. Bu konuların işlenme yöntemini düşünmeye ve okumaya yönlendirecek şekilde hazırlamış bulunmaktayız.

Katılımın ücretsiz olduğu Türkçülük Akademisi, okumaya, düşünmeye ve yazmaya karşı istekli öğrencilere yöneliktir.

Akademimizin ilk dersi 7 ekim Cumartesi günü saat 17.00’da Ocak binamızda başlayacak olup Kapımız, imkanlarımız ve hizmetlerimiz yüreği vatan sevgisi ile çarpan tüm öğrencilere açıktır dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet