YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l TÜRKİYE 2023 VE 2071 HEDEFLERİNE HIZLA İLERLİYOR

19.02.2018 Pazartesi - 12:04

Enes Akbal Optik

Körfez’de düzenlenen ‘Üreten ve Yöneten Kadınlar Buluşması’nda konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Türkiye 2023 ve 2071 hedeflerine hızla ilerliyor. Eğer ekonomiye kadınlarımızı daha fazla eklersek, bu hızlanma daha da artacak” dedi

 

Körfez’de ‘Üreten ve Yöneten Kadınlar Buluşması’, iş kadınları ve yöneticileri bir araya getirdi. Çınar Park Otel’de gerçekleştirilen buluşmaya; AK Parti Kocaeli Milletvekili ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) Başkanı Radiye Sezer Katırcıoğlu, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve eşi Bilge Baran, AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, Körfez Ticaret Odası Başkanı Sibel Moralı, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Canan Mollaoğlu, meclis üyeleri, kadın girişimciler ve yöneticiler katıldı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN…

Toplantıda konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Kadın girişimcilerin ekonomi içerisinde daha fazla yer alıyor olması bizleri mutlu ediyor. Elde ettikleri başarılar ise bizleri gururlandırıyor. 2023, 2071 hedeflerine hızla ilerleyen bir Türkiye’de kadının ekonomi içerisinde daha fazla yer alması, bu hızı daha da arttıracaktır” ifadelerini kullandı. Başkan İsmail Baran’ın ardından söz alan AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, “Bugün burada toplanma amacımız üreten ve yöneten kadınlarımız için farkındalık oluşturmak. Her kesimde her platformda olması gerekiyor. Bu şekilde Güçlü Türkiye’ye ulaşmış oluruz” dedi.

BİZLER İÇİN GURUR VERİCİ

AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu ise konuşmasında, “Her ne kadar son 16 yılı bir kenara bırakıp baktığımızda kadın toplumun her alanında tam temsil olarak yer bulamadı. Hep söylüyoruz; 1934 yılında gerçekten bu ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok Avrupalı kadınlarda olmayan hakkı bize armağan etmesi gurur verici. Ama ne yazık ki bu hakkımızı 2002’ye kadar kullanamadık.  1934’ten 2002’ye kadar kadının meclisteki temsil oranı yüzde 2,4’tü.

MEHMETÇİK UNUTULMADI

Neredeyse yok. Kadınlar arasında da ayrımcılık vardı. Tüm olumsuzluların büyük bir çoğunluğunu geride bıraktık. Başkanımızın da dediği gibi, Türkiye olarak 2023 ve 2071 hedeflerine hızla ilerliyoruz. Türkiye, ekonomisine kadını eklerse, bu çok daha hızlı ilerler” ifadelerini kullandı. Protokol konuşmalarında ayrıca Afrin’de bulunan Mehmetçiğimiz de unutulmadı, onlar için dualar edildi. Toplantı daha sonra karşılıklı görüşmelerin yapılmasıyla devam etti.

 

Başkan İsmail Baran, “Türkiye 2023 ve 2071 hedeflerine hızla ilerliyor. Eğer ekonomiye kadınlarımızı daha fazla eklersek, bu hızlanma daha da artacak” dedi

Çınar Park Otel’de gerçekleştirilen buluşmaya, kadın girişimcilerin ve yöneticilerin ilgisi de büyük oldu.

 AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu konuşmasında, “Her ne kadar son 16 yılı bir kenara bırakıp baktığımızda kadın toplumun her alanında tam temsil olarak yer bulamadı” dedi.

 AK Parti İlçe Başkanı Şener Söğüt, bu tür toplantıların önemli olduğuna dikkat çekti.

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet