YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ÜÇ BİNA SGK’DA

17.01.2018 Çarşamba - 18:04

Enes Akbal Optik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)eski İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım basın açıklaması gerçekleştirdi. İzmit Belediye Başkanlığı’na aday olacağı söylenen Yıldırım, İzmit Belediyesi’nin mülkiyetindeki binalarla ile ilgili konuştu. Yıldırım, “Belediye, sıkıntıları çözmek yerine, sıkıntıların kaynağı oluyor” diye belirtti

İREM DEMİR

Selman Yıldırım yaptığı basın açıklamasında, “Bir Belediye Başkanı’nın yapması gereken ilk iş planlamadır. İzmit ise plansızca yönetilmektedir. Kararlar günübirlik alınmaktadır. Kent günübirlik yönetilmektedir. “Ben yaptım oldu” anlayışı ile kentimiz sağlıksız ve öngörüsüz idare edilmektedir.Sürecin sonunda da sıkıntıyı halkımız çekmektedir. Plansızlığın yarattığı zafiyet nedeniyle bu kentin kurumları, bu kentin halkı mağdur olmaktadır” dedi.

‘SIKINTILARI HATIRLATMAK İSTİYORUM’

Yıldırım devamında, “Vatandaşımıza, 6 Aralık 2016 tarihinde yapılan İzmit Belediye Meclisi’nde alınan bir kararı ve bu kararın kurumlarımıza ve halkımıza çektirdiği sıkıntıyı hatırlatmak istiyorum. O gün, İzmit Belediyesi’nin mülkiyetinde bulunan birçok gayrimenkulün satışı ile alakalı Belediye Başkanı Sayın Nevzat Doğan’a yetki verildi. Bu karar çerçevesinde Doğan da,Sosyal Sigortalar Kurumu’na olan borçlara karşılık, CHP zamanında yapılan, İzmit Kaymakamlığı’nın kullandığı hizmet binasını, Belsa Plaza Kuzey Blok’ta yer alan Kuruçeşme Vergi Mahkemelerinin kullandığı gayrimenkulleri Sigorta Kurumu’na devretti” diye belirtti.

 

‘PLANLAMA YAPILMADI’

“Fakat öngörüsüzlük bu devirde ortaya çıktı” diyen Yıldırım, “Çünkü bu binaları kullanan kurumların geleceği ile ilgili herhangi bir planlama yapılmadı. Bu kurumların ve çalışanlarının akıbetinin ne olacağı düşünülmedi. Örneğin şimdi, başta Kaymakamlık olmak üzere Vergi Mahkemesi ve dört muhtarlık Sigorta Kurumu tarafından baskı görüyor. Sigorta Kurumuda, hakkı olarak bu kurumlara “Çıkın” diyor. Bu kenti yönetenler bu konuya ne kadar duyarlı oluyor? Üzülerek söylüyorum ki, İzmit Belediyesi kulağının üzerine yatıyor. İzmit Belediyesi sorun ve sıkıntıları görmemek için direniyor” şeklinde konuştu.

‘BİNALARI BİR BİR SATIYOR’

Son olarak Yıldırım, “İşte plansızlık, İşte sonuçları. Bir yandan da, “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” demekten kendimizi alamıyoruz. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan haftada bir muhtarları ağırlayıp mahallelerin sorunlarını dinliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhtarlara hizmet binaları yapılması yönünde belediye başkanlarını uyarıyor. Fakat ne yazık ki, İzmit Belediyesi, muhtarların ve kamu kurumlarının kullandıkları binaları bir bir satıyor. Bu ne yaman çelişki. Başta da belirttiğim gibi, bu kent plansızca yönetiliyor. Ne kentin bugünü, ne de yarını düşünülüyor. Günübirlik alınan kararlar nedeniyle kurumlar ve halk mağdur oluyor. Belediye kulağının üzerine yatıyor. Belediye, sıkıntıları çözmek yerine, sıkıntıların kaynağı oluyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet