YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ”ÜLKEMİZ VE ŞEHRİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR TOPLANTI”

14.02.2018 Çarşamba - 9:33

Enes Akbal Optik

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından düzenlenen Kentsel Tasarım Seminerine katıldı.

Ankara’da gerçekleştirilen seminere Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, yurdun  dört bir yanından çok sayıda belediye başkanları, müsteşarlar ile bakanlık bürokratları katıldı. İzmit Belediye Başkanı Doğan, başkan yardımcısı Serkan Yeğnidemir, Etüt Proje Müdürü Nilgün Sağıroğlu ve teknik personel ile birlikte katıldığı seminerde önemli temaslarda bulundu.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR OLDU 

Toplantı ile ilgili bilgi veren Başkan Doğan  “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hazırlanan ‘Kentsel Tasarım Rehberi’ projesinin tanıtımına katıldık. Bakanımız da toplantıda önemli açıklamalarda bulundu.  Şehirlere anlam ve kimlik kazandırmayı, şehirlerimizin yaşam kalitelerini, estetik ve sanat değerlerini yükseltmeyi amaçlayan rehberin şehrimizin için de büyük önemi var.  Ülkemizin ve şehrimizin geleceği için çok verimli bir toplantı oldu” dedi.

BAKANLA BİR ARAYA GELDİ  

Doğan, seminer sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ile de bir araya gelerek şehir planlamasıyla ilgili görüşmeler gerçekleştirdi.  Cedit Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm projesiyle ilgili de istişarelerde bulunan Başkan Doğan, projenin son durumu hakkında Bakan Özhaseki’ye bilgi verdi.

TOPACA’DAN İZMİT’E SELAM VAR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, temasları sırasında Ankara Valisi Ercan Topaca’yı da ziyaret ederek hasret giderdi. İzmit üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştiren ikili eski günleri yad etti. Topaca’ya ev sahipliği ve güzel sohbeti için teşekkür eden Doğan “  Kocaeli’nde görev süresince şehrimize ve belediye çalışmalarımıza yaptığı katkılarla her zaman saygı ve şükranla hatırladığımız Ankara ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik” şeklinde konuştu.   Başkan Doğan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Topaca da İzmitlilere selam ve sevgilerini gönderdi. 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet