YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ULUSLARARASI BALIK TUTMA YARIŞMASI TAMAMLANDI

15.10.2017 Pazar - 21:48

Enes Akbal Optik

Gölcük Belediyesi, Kocaeli Surfcasting Derneği, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Organizasyonuyla, 14-15 Ekim tarihlerinde Değirmendere Yüzbaşılarda 1.Uluslararası Surfcasting ( Balık Tutma) Yarışması düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.

86 Türk ve 2 İspanyol Yarışmacı Mücadele Etti
Türkiye’nin değişik illerinden 88 amatör balıkçı ve 2 İspanyol yarışmacının katıldığı yarışma büyük bir çekişmeye sahne oldu. Gece boyunca devam eden yarışmada, balıkçılar en büyük balığı tutabilmek için mücadele ettiler. Değirmendere Sahili Yüzbaşılar kısmında oltalarını atan balıkçılar sabah 10:00’a kadar yarıştılar ve yapılan değerlendirme ile en iyi olta balıkçısı belirlenerek ödülleri törenle verildi.
Ödül Törenine Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Belediye Başkan Yardımcısı Levent Değirmenci, Kocaeli Surfcacting Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Cihan Pestil, yarışmacılar ve vatandaşlar katıldılar
“Ortak Noktamız Balık”
Ödül Töreninde açılış konuşmasını yapan Kocaeli Surfcastin Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Cihan Pestil “Kocaeli Surfcasting Derneği olarak Gölcük Belediyemiz ile ortaklaşa düzenlediğimiz 1. Uluslararası Surf Casting finaline hoş geldiniz. Ortak noktamız olan balığın bizlere neler yaptığını bizlere neler yaptırabildiğini görünce sevincimi sizlerle paylaşmak isterim. Yüzlerde kilometre yoldan gelerek yarışmaya katılan tüm yarışmacılara teşekkür ederim” dedi.
“İnşallah Seneye Yine Aynı Noktada Buluşuruz”
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş “ Her şeyin ilki zordur ilkini başarmak gerçekten aşırı bir gayrete , özel bir özene ihtiyaç duyar. Bu şekilde yarışma usulü içeresinde hem ülkemizin çeşitli şehirlerinden hemde yurt dışından buna sevdalı insanların katıldığı böyle bir yarışmanın gerçekleşmesi bizleri çok mutlu etti. İyi ki dernek başkanımız bize böyle bir teklif yapmış bizde belediye olarak buna uygun görmüşüz. Görüyorum ki buna sevdalı, yüzlerce binlerce insan var. Bu sporu yaşatmak buna katkı koymak adına biz yerel yönetimler olarak her zaman hazırız. Ben bu vesile ile Kadir Başkan ve onun şahsında tüm yönetim kurulu üyelerine, bu organizasyonun başarı ile gerçekleşmesi adına emeklerini ortaya koyan herkese teşekkür ediyorum. Ama özellikle bu yarışmaya katılan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Uzak yakın demeden buraya kadar gelerek gecenin sabahına kadar uyumadan bu organizasyona destek vermeleri beni çok mutlu etti. İnşallah seneye yine aynı bu noktada yeni bir organizasyonda buluşuruz” dedi.
“Amacımız Olta Balıkçılığının Belli Bir Düzeye Gelmesi”
Gölcük Kaymakamı Mustafa Altıntaş “Bu Bölgede vatandaşlarımızın olta balıkçılığına yönelmesi adına çabalar ve gayretler var amacımız olta balıkçılığının belli bir düzeye gelmesi. Bu yarışma insanlarımıza bilinçli avlanmanın önemini göstermek adına çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Dereceye giren yarışmacıları tebrik ediyor, katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi


Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi
Yarışma sonunda en büyük balığı yakalayan Ahmet Kar en büyük balık ödülünün sahibi olurken, dereceye giren yarışmacılara Kaymakam Mustafa Altıntaş, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Kocaeli Surfcacting Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Cihan Pestil tarafından çeşitli madalya ve kupaları takdim edildi.


Dereceye Giren diğer yarışmacılar ise şu şekilde sıralandı
1. 182 puan toplayan Kadir Tor ve Semihcan Kardeş
2. 148 puan toplayan Ahmet Kar ve Ali Açıkalın
3. 105 puan toplayan Fatih Kılıç ve Oğuz Topaloğlu oldu.
Yarışmaya katılan bayan yarışmacı Sabahat Bal Yoğurtçu ve En Genç Yarışmacı Mustafa Arda Kaya’da ödüllerini aldılar.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet