YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ‘ULUSLARARASI KURUMLAR SESSİZ KALDILAR’

26.02.2018 Pazartesi - 11:44

Enes Akbal Optik

Türk Ocakları Kocaeli şube yönetim kurulu üyeleri; İsmail Yıldızdoğan, Sezin Türkkal, Mustafa Arha, Emel Koçoğlu, Taner Çetinkaya ve Bigman Çakman, şube başkanı Yücel Alpay Demir başkanlığında toplanarak Hocalı Soy Kırımı’na yönelik aşağıdaki metni kaleme almıştır;

Aziz Türk Milleti;

“Bundan tam yirmi altı yıl önce insanlık tarihinin sözde en medeni devrini yaşadığı bir çağda; Hocalı ’da, bütün dünyanın görmezden geldiği kör ve sağır davrandığı bir katliam yaşandı.

1992 yılında, 25 Şubat’ı 26 Şubat’a bağlayan gece, kana susamış, insanlıktan çıkmış Ermeniler, Rus ordusunun destek ve himayesi ile Hocalı ‘da akıl almaz bir katliama giriştiler.

Uluslararası hukukta ismine “soykırım” denilen bu katliamda resmi kayıtlara göre 613 soydaşımız hayatını kaybetti.

Bir gecede Hocalı `da 613 sivil vatandaşımızı kurşunlayarak, mayınlı araziye sürerek ve çeşitli işkenceler yaparak yaklaşık 2750 sivilin yaşadığı bir kasabayı yok ettiler.

Bütün bu yaşanılanlara; bu gün Afrin de ki teröristleri bile sivil sayan, çığırtkanlık yapan, tek bir sivilin dahi canı yanmasın diye aşırı hassasiyet gösterdiği için şehit veren, Şanlı Türk Ordusuna iftira manşetleri atan dönemin önde gelen Uluslararası Basın kuruluşları, Birleşmiş Milletler ve İslam Konferansı Örgütü gibi uluslararası kurumlar sessiz kaldılar.

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi olarak Hocalı’ da kaybettiğimiz kardeşlerimizi rahmet ve saygıyla anarken, Azerbaycan’da yaşayan soydaşlarımızın acısına ortak olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. Cenab-ı Hakk böyle acıları milletimize tekrar yaşatmasın.

Unutulmasın ki çıkarları söz konusu olunca her düştüklerinde ellerinden tutup kaldırdığımız Müslüman ülkeler dahi, bizim acılarımızı görmezden duymaktan gelmektedir.

Yani Türk’ ün Türk’ den başka, gerçekten dostu yoktur.

Bu gün dahi yürüttüğümüz terörle mücadelede yanımızda sadece Başta Azerbaycan olmak üzere diğer Türk Devletleri vardır.

Maalesef asılsız ermeni iddiaları yine gündeme gelmiş haçlı ruhu taşıyan ülkeler bu uydurma iddiayı gündemlerine alarak meclislerinde kabul etme yolunu seçmişlerdir.

Bizler Türk Ocaklılar olarak Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Hocalı katliamını soy kırım olarak kabul etmesini,  okullarımızda tarih dersi müfredatına dahil edilmesini, gelecek nesillerimizin daha fazla Milli şuur, Milli Bilinç ile yetiştirilmesini Devlet yöneticilerimizden talep ediyor.

Yüce Türk Milletine saygılarımız ile arz ediyoruz.

Varlığımız Tür varlığına armağan olsun, Ne Mutlu Türküm Diyene”

 

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet