YAĞIZ KEBAP

ANASAYFA l ÜNLÜ: HÜSRANLA BİTECEK BİR YOLCULUK BAŞLADI!

26.09.2017 Salı - 15:35

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, il binasında düzenlediği haftalık basın açıklamasında Irak referandumuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Olası bir askeri müdahaleye destek vereceklerini ifade eden Ünlü, “Irak merkezi hükümetinin, bölge ülkelerinin ve uluslararası toplumun tüm uyarılarına kulak tıkayan Barzani’nin bağımsızlığa giden ilk adım olarak gördüğü sözde referandum, bölge için çok karanlık bir dönemin habercisidir. Barzani, çok ağır bir bedel ödeyeceği ve sonu hüsranla bitecek bir macera yolculuğunu başlatmıştır dedi.

TEHLİKE ALTINDA

 Barzani’nin çocukluk hayalinin nasıl kabusa dönüşeceğini yaşayarak göreceğini söyleyen Ünlü, “Bugün Irak’ta Türkmen kardeşlerimizi milli benlikleri ve varlıkları çok ciddi biçimde tehlike altındadır. Barzani ve peşmergeleri, Türkmenlerin tarih boyunca yaşadıkları topraklara göz dikmiştir. Türkiye’nin buna izin vermeyeceğini, Türkmenlere karşı girişilecek baskı, tehdit, zulüm ve saldırıların karşılıksız kalmayacağını herkes çok iyi bilmelidir. Barzani ve peşmergelerinin bu yöndeki niyetleri, Türkiye tarafından askeri güç kullanmak dahil gereken her tedbiri alma hakkini doğuracak bir husumet ilan olarak görülecektir” diye konuştu.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Türkiye’nin milli güvenliğini ilgilendiren konularda, iktidar ve muhalefetin partiler üstü bir anlayışla birlikte hareket etmesinin vatanseverliğin asgari bir gereği olarak görülmesi gerektiğini sözlerine ekleyen Ünlü, “Milliyetçi Hareket Partisi, bu anlayışla bu konudaki düşüncelerini ve önerilerini aziz milletimizle paylaşmak ve Adalet ve Kalkınma Partisi hükümetinin dikkatine getirmek istemektedir. Bizim yaşanan son gelişmeler ile ilgili duruşumuz ve genel başkanımızın görüşleri bu yöndedir. Biz MHP Kocaeli Teşkilatı olarak çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz. Terörün yok edilmesinde gereken desteği en üst düzeyde vermeye devam edeceğiz. Özellikle FETÖ ve uzantılarının bürokraside, belediyelerde ve siyasette kökü kurutulana kadar meselenin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Ünlü Irak referanduma ilişkin açıklamalarının ardından Akşener’in yeni partisi için MHP’den istifa eden üyelere yönelik medyada da sık sık yer alan haberlerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bundan böyle MHP’den resmi olarak istifa etmeden, toplu şekilde basının önünde basın açıklaması düzenleyenlere karşı hukuki haklarını kullanarak suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi. Resmi bir istifa olmadan basının karşısında istifasını duyuranların suç işlediklerini vurgulayan Ünlü, bu eylemin MHP’nin kurumsal kimliğine zarar vermek için yapıldığını dile getirdi.

472 MUHTARLA PROGRAM

MHP İl Teşkilatı’nın 4 Ekim-20 Aralık tarihleri arasında toplamda 472 muhtarla program düzenleyecek: 04 Ekim – Kartepe 11 Ekim – Gebze 18 Ekim – İzmit 25 Ekim – Darıca 01 Kasım – Derince 08 Kasım – Çayırova 15 Kasım – Gölcük 22 Kasım – Körfez 29 Kasım – Karamürsel 06 Aralık – Başiskele 13 Aralık – Dilovası 20 Aralık – Kandıra

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet
Enes Akbal Optik