YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ÜYELERE AYRICALIKLI KART: KOTO KART

10.10.2018 Çarşamba - 13:42

Enes Akbal Optik

Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO) İş Bankası ile işbirliği sonucunda hayata geçirdiği KOTO KART, kentin ticari hayatına canlılık getirecek

Ülkemizin ekonomi başkentlerinden Kocaeli’nin ticari hayatının daha da gelişmesi için birbirinden özel projeler hayata geçiren Kocaeli Ticaret Odası, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek üyelerine özel indirimler sağlayan KOTO KART’ı geliştirdi. Türkiye İş Bankası işbirliğiyle hayata geçirilen, Oda üyesi firmalara yönelik avantajlı koşullar sunan Ticari Kredi Kartı ve Ticari Bankamatik Kartı, KOTO’da düzenlenen toplantıyla kullanıma alındı.

YOĞUN KATILIM

10 Ekim tarihinde saat 14:00’te Kocaeli Ticaret Odası’nda gerçekleşen protokol imza törenine Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcıları Hüseyin Gezer, Volkan Yılmaz, KOTO Yönetim Kurulu üyeleri ve Türkiye İş Bankası’ndan yetkililer ile Kocaeli ili önde gelen iş adamları katıldı. 

İLK ADIM

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut imza töreninde yaptığı konuşmada, “Kocaeli Ticaret Odası olarak ilimizin ticari hayatını canlandırmaya ve üyelerimize katma değer sağlayan projeleri hayata geçirmeye devam ediyoruz. En önemli projelerden biri olarak gördüğümüz KOTOKART projesi ile üyelerimizin birbirleri ile alışverişleri artacak, anlaşmalı üyelerimizden yapılacak alışverişlerde çeşitli avantaj sağlanacaktır. Kentimizde el birliğiyle oluşturduğumuz ortak aklı farklı alanlara taşımayı ve birliğimizden gelen kuvveti kullanmayı hedefleyen ilk adım olarak gördüğümüz KOTOKART projesi ile üyelerimize somut faydalar sunacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İş Bankası ile birlikte gerçekleştirdiğimiz bu projenin ilimize ve üyelerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İLK KEZ YAPILAN BİR PROJE

Kocaeli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Hüseyin Gezer, KOTO KART’ın başta Oda üyelerine ve kent ticaretine sağlayacağı katkıları vurguladığı konuşmasında ise şu ifadelere yer verdi; “Biz arkadaşlarımızla 6 aydır bu proje üzerinde çalışıyoruz. Projeyi çeşitli bankalarla görüştük fakat iş bankası bu konuda daha istekli davrandı. Biz de beraber bu projeyi hayata geçirmeye karar verdik. Destekleri için iş bankasına teşekkür ediyorum. Odalar anlamında ilk kez yapılan bir proje. Üyelerimiz gider olarak bu karta hiçbir ücret ödemediler.

ÖNCELİK KOCAELİ’NİN

Kartı alacak üyelerimiz ilk yıl için aidat ödemeyecekler. Ücretsiz sigorta imkanı, müze kart özelliği var. özellikle sağlık, eğitim, kargo şirketi gibi durumları havuzuma topladık. Bu kartla tüm işlerini tamamlayacaklar. Bugün hizmete sunulacak. Önceliği Kocaeli firmalarına verdik ve yurt dışında da geçerli bir kart olacak”

 

Konuşmasının devamında Gezer “Üyelerimize özel olarak tasarlanmış “KOTO Kart” ile ticaret (alış-veriş) hacmini artırmayı amaçlamaktayız. 

“KOTO Kart”ın tüm ticari mal ve hizmet alımlarında kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Oda – Banka işbirliği çerçevesinde Maximum özellikli, KOTO logosunu taşımakta ve anlaşmalı üye işyerlerinde karta özel ek indirimlerden yararlanma imkânı sunmaktadır.

Ayrıca KOTO Kart  ilk anlaşmalı ticari kredi kartıdır. KOTO Kart yurt içinde ve yurtdışında tüm visa –master logolu üye işyerlerinde kullanılabilecektir.

Tüm bu özelliklere ek olarak; Odamız üyesi işyerlerinde, söz konusu işyerinin yine üyelerimize yönelik tanımladığı özel indirim oranları, alışveriş sırasında kartla ödeme yaparken, direkt indirim olarak faturaya yansıtacaktır.

KOTO Kart sahibi ve uygulamasına sahip üye işyeri sayısının artması, hem ticari ciroyu artıracak hem de avantajlı alım miktarını artıracaktır.

Aynı zamanda yeni tanımlanacak kart limitleri ile de ticari aktivasyona katkı sağlanmış olacaktır.

KOTO KART’ı Alacak Üyelerimizin Avantajlarına Değinirsek;

–              Kartı alacak üyelerimizden  ilk yıl için kart aidatı alınmayacaktır

–              Yine kart lansmanını takip eden ilk ay kart alan ve 5.000 TL’lik harcama yapan firmalara 50 maxipuan hediye verilecektir.

–              Kaybolma ve çalınma sigortasından ücretsiz yararlanma imkanı tanınacaktır.

–              Her yıl 1 ay süreyle müze kart özelliğinden ücretsiz faydalanılabilmektedir.

–              Sabiha Gökçen ISG lounge hizmetlerinde %50 indirimden faydalanma gibi birçok avantajlara sahip olunacaktır.

Kocaeli Ticaret Odası olarak, bilgi çağının gereklerini yerine getiren güçlü bir kurumsal yapıyla, ticari hayatın beklentilerini karşılayabilecek şekilde etkin, verimli ve sürdürülebilir hizmet amaçlı faaliyetlerimize yenilerini eklemeye ve sunmaya gayret ediyoruz. Bu yönde farklı çalışmalarımız da sürmektedir. “KOTO Kart” Hepimize Hayırlı Uğurlu olsun.”

10 BİN AKTİF ÜYE

İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek “ Kocaeli’nin çok önemsediğimiz bir kent olduğunu vurgulamamız lazım. Biz Kocaeli bütününde toplam 31 şube ile hizmet veriyoruz. Bu bir özel banka için Türkiye’deki en büyük sayı. İş Bankası olarak ülkemizin en köklü meslek örgütlerinden olan Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) ile ticari kart işbirliği için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kocaeli Ticaret Odası, Kocaeli ili genelinde yaklaşık 10 bin aktif üyeye hizmet veriyor. Biz de ortaklaşa bu üyelere nasıl bir fayda sağlayabiliriz diye düşündük ve Oda üyesi firmalara avantajlı koşullar sunan Ticari Kredi Kartı ve Ticari Bankamatik Kartı geliştirdik.” dedi.

İLK YIL KART AİDATI ÖDENMEYECEK

Şimşek KOTO logolu ticari kartların sağladığı avantajlar hakkında da bilgi verdi: “Bu kartlarımız Maximum Business özellikli olup, kart sahipleri Maximum avantajlarının tamamından yararlanabilecekler. İlk yıl kart aidatı ödenmeyecek. Ayrıca ilk 5.000 TL’lik harcamaya 50 MaxiPuan hediye edeceğiz. Bunların dışında kart sahibi müşterilere internet üzerinden 6 ay geçerli olacak şekilde 50 Havale ve 20 EFT içeren hediye işlem paketi sunacağız. İştiraklerimizden Anadolu Hayat da Grup Emeklilik planında avantajlı koşullar sağlıyor olacak. Kocaeli Ticaret Odası ise Kocaeli ili genelinde öne çıkan firmalarla indirimli alışveriş imkânı yaratacak işbirlikleri kurarak kart sahipleri lehine imkan sağlayacak.”

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet