YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l VALİ AKSOY’DAN KUTLAMA MESAJI

13.03.2018 Salı - 8:51

Enes Akbal Optik

Vali Hüseyin Aksoy, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

 

Kocaeli Valisi  Hüseyin Aksoy 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı, “Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli bir sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır.  Sosyal devletin en önemli özelliklerinden biri de tüm vatandaşlarına yeterli ve zamanında sağlık hizmeti verebilmesidir. Bu insan ve insan hayatına verilen önemin bir göstergesidir.

 

‘BÜYÜK ATILIMLAR YAPILDI’

 

Devletimiz de sosyal devletin gereği olarak, sağlık hizmetlerini temel bir insan hakkı olarak kabul etmiş ve bu düsturdan hareketle ülkemizde ve ilimizde son yıllarda sağlık alanında büyük atılımlar gerçekleştirilmiş, vatandaşlarımızın bu hizmetlerden daha etkin bir şekilde yararlanmalarını sağlamıştır.

 

‘BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR’

 

İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi ile tüm insanlığın kaliteli sağlık hizmetine kavuşturulmasında sağlık çalışanlarımıza büyük görevler düşmektedir. Yüreği insan sevgisiyle dolu olarak böylesine zor bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımızın, sağlık sistemimizin bu günlere gelmesinde büyük katkıları bulunmaktadır.

 

‘TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle; insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha sağlıklı bir yaşam sunmayı ilke edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük fedakarlıklarla yerine getiren, en zor şartlarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında özveri ile çalışan değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor,  bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet