YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l VATANİ GÖREVLERİNİ YAPTIKLARI YARHİSAR’I GEZDİLER

25.09.2017 Pazartesi - 9:46

Enes Akbal Optik

1984 yılında vatani görevlerini yaptıkları T.C.G.Yarhisar’ı, 2006 yılından itibaren Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemisi olarak hizmet verdiği Kavaklı sahilinde ziyaret edip özlem giderdiler

1984-3 tertip olarak T.C.G.Yarhisar’da serdümen er olarak vatani görevini yapan Ali Bala ile, aynı dönem telsiz çavuş olarak görev yapan Mehmet Remzi Kızıltaş, otuz üç yıl sonra gemilerini ziyaret etmenin heyecan ve mutluluğunu yaşadı. T.C.G.Yarhisar’da 1980- 1985 yılları arasında makine bölüm astsubayı olarak görev yapan, müze gemi müdürü İlhan Akbulut ile de yıllar sonra bir araya gelmenin mutluluğu yaşandı. Alanya’da yaşayan Ali Bala ile Karamürselli Mehmet Remzi Kızıltaş buluşarak, Akbulut’un rehberliğinde eski gemilerini gezdi.

 Yıllar geçse de duygular silinmiyor

Yıllar geçse de duygular asla silinmiyor’ diyen Gölcük Belediyesi Yarhisar Müze Gemi Müdürü ilhan Akbulut,” otuzüç yıl önce ben yirmi dört yaşında genç bir astsubayken, bu değerli iki kardeşim de vatani görevlerini yapmak üzere yirmi yaşlarında, bize emanet edilen vatan evlatlarıydı. O dönem zorlu görevlerimizin yanında, keyifli anılar da yaşadık. Uzun yıllar sonra bir şekilde temas kurup kendilerini müze gemimize davet edip, birlikte her alanını gezdik, anıları tazeledik. Belediye Başkanımız sayın Mehmet Ellibeş adına, kendilerine birer teşekkür belgesi takdim ettik” dedi.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet