YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l KOCAELİ’DE MUHTARLAR ATIK KONUSUNDA BİLGİLENDİRİLDİ

20.03.2018 Salı - 18:23

Enes Akbal Optik

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanmış olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahallemi Seviyorum Halkımı Eğitiyorum” projesi 12 ayrı ilçede ve 200 muhtarın katılımıyla gerçekleştirildi.

Proje ile birlikte Kocaeli’de bulunan muhtarlara çevrenin korunması ve atıkların yönetimi konusunda bilinçlendirme ve farkındalık eğitimi verildi.

“Mahallemi Seviyorum, Halkımı Eğitiyorum” başlıklı eğitimde muhtarlara ayrıca; başta evrensel atıklar, ambalaj atıkları olmak üzere atık piller, elektronik atıklar, bitkisel atık yağlar ve tüm tehlikeli atıkların kaynağından ayrı toplanmasının önemi, insan ve çevre sağlığına olan etkileri ile geri kazanımı konularında detaylı bilgiler verilmiştir. Bu kapsamda, mahallelerin mülki amirleri konumunda olan muhtarların ilk elden bilinçlendirilmesi ve bilgilendirilmesi, daha fazla hane halkına ulaşılması ve daha fazla ambalaj atığının geri dönüştürülmesine ve dolayısıyla da ekonomiye kazandırılmasına katkıda bulunacaktır.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet