YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l SAADET PARTİSİ KOCAELİ İL BAŞKANI NURETTİN ÇELİK’İN 23 NİSAN MESAJI

23.04.2018 Pazartesi - 17:12

Enes Akbal Optik

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.  Çocuklar bizim geleceğimizdir. Bu sebeple onlara kulak vermeli ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamalıyız.

23 Nisan 1920’de büyük fedakârlıklarla kurulan ve milli mücadelenin öncüsü olan TBMM, millet iradesinin yegâne tecelligahıdır. Güçlü bir Türkiye’nin en önemli güvencesi güçlü bir meclistir.

Toplumun bütün kesimlerinin temsil edildiği, görüş ve tekliflerini ifade etme imkânı bulduğu bir Meclis, millet nezdinde daha demokratik ve saygın hale gelecektir. Temennimiz, 24 Haziran seçimlerinin saygın bir Meclis ve müreffeh bir Türkiye için yeni bir başlangıç olmasıdır.

Çocuklarımız, her şeyden önce kavga ve kamplaşmadan uzak, kardeşçe yaşayabileceği bir ülke istiyor. Farklılıklarımızı zenginlik kabul ettiğimiz ve insanca paylaşmanın tadına bakabileceğimiz bir ülke.

Geleceğe Korkuyla değil, umutla bakmak istiyorlar. Umut vaat eden bir gelecek inşa etmeliyiz.

Gürültüsüz patırtısız, yüksek yüksek binaların olmadığı, nefes alabileceğimiz şehirler inşa etmeliyiz.

Kapılarının önünde, emin ve güvende oyun oynamak istiyorlar… 

Mahalleleri bırakın çocuklarımıza. Kuş cıvıltılarının çocuk sesleriyle karıştığı, koşa koşa bakkala gidebildikleri mahalleler. Kendilerinde huzur bulacakları, çocukluklarını doya doya yaşayabileceği mahalleler…

Ayırmayın çocukları birbirlerinden, hapsetmeyin onları balkonlara. Sokaklara özgürce çıkabilsinler ve korkmasınlar, korkutulmasınlar.

Toprakla aralarına mesafeler koymamalıyız. Betonlaştırmamalıyız sokaklarımızı.

Anneleri çalışmak zorunda kalmasın. Babalarının maaşları onlara yetsin. Sabah anneleri kaldırsın, okuldan gelince o karşılasın, gece yataklarına onlar yatırsın.

İyi bir eğitim sistemi getirmeliyiz. Çocuklarımız yeteneklerine göre değerlendirilebileceği eşit ve adil bir sistemde.  Sürekli olarak değiştirilmeyen güven veren bir sistemde…

İyi örnek olmalıyız. Kini, nefreti değil; sevmeyi öğretmeli ve gelecek vaat etmeliyiz

Hakkın hâkim olduğu, zulmün son bularak adaletin tesis edildiği bir gelecek…

Bu duygularla çocuklarımızın ve aziz milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet