YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l HÜRRİYET’TEN KÜTAHYALI’YA OMURGASIZ CANLILAR

21.11.2017 Salı - 18:13

Enes Akbal Optik

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnak sözlerine ateş püskürdü; “Omurgasız canlıların Boşnak kardeşlerimize laf etmeye cüret etmesini kınıyorum”

Beyaz TV’de yayınlanan Beyaz Futbol isimli programda Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnakları hedef alan konuşmalarına CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet sert çıktı. Mecliste konuşan Millertvekili Hürriyet, “Beyaz TV’de yayınlanan spor programında Rasim Ozan Kütahyalı’nın Boşnak kardeşlerimize yönelik haddini aşan, aşağılık, ırkçı, mide bulandırıcı küfrü soydaşlarımızı ve tüm halkımızı derinden üzdü. Ben de bir Balkan Türk’ü olarak soydaşlarımızın üzüntüsünü paylaşıyorum.

EN KÖTÜ KOMBİNASYON BOŞ BİR RUH İLE DOLU BİR MİDEDİR

Açıklamasına devam eden CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet, “İsmi bile telaffuz edilmeye değmeyen bu omurgasız canlıların Boşnak kardeşlerimize laf etmeye cüret etmesini kınıyorum. Kütahyalı ve türevlerini bugüne kadar şuursuzca besleyen ve milletin başına bela edenlerin eseridir bu. Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç der ki: “En kötü kombinasyon boş bir ruh ile dolu bir midedir.” Bu söz şuursuzlara verilecek en güzel cevaptır. Kütahyalı’nın hakareti bir özürle geçiştirilemez, kanaldan kovmak yetmez, savcılar görevini yapmalıdır. Hak ettiği muameleyi görmesi için CHP olarak elimizden geleni yapacağımızın bilinmesini isterim” açıklamasında bulundu.

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet