YAVUZER MAKİNA
YAĞIZ KEBAP
Bilnet Okulları
Kompozit Kimya
izmit belediyesi
Kompozit Kimya

» Dyt. Merve TUNA - TÜM YAZILARI

09.07.2017 Pazar - 10:52

Diyet yapmak çoğu kimse için aç kalmak olarak algılanır. Diyet yapmak aç kalmak değildir. Aksine diyet yaparken birçok insan rutin yeme düzeninden çok daha fazla öğün tüketirve aç kalmaz. Öncelikle diyet yapmanın aç kalmak olmadığını bilmek gerekir.

Metabolizmayı canlı tutarak yağ yakımını sürekli hale getirmeniz mümkün. Bu nasıl mı olacak?

Haftanın çoğu günü yani 4-5 gün düzenli egzersizler yapın. Bunun için açık havadayapılacak yürüyüşleriöneririm. Eğer, dışarı çıkmaya vakit bulamıyorsanızyağ yakımını hızlandıracak ve sıkılaşmanızı sağlayacak evde yapılabileceğiniz basit egzersizler uygulayabilirsiniz.

Burada önemli olan enerji harcamanızdır. Gün içerisinde rutin olarak hareketli olmanız ekstra bir hareket yapmanıza gerek olmayacağı anlamına gelmesin J. Kalori yakmak ve yağ yakımını hızlandırmak için size uygun bir egzersiz planınız olmalı. Size uygun diyorum çünkü yapacağınız egzersizler de diyetiniz gibi size uymalı ki sürdürülebilir olsun.

Yağ Yakımını Hızlandıran Besinler

Acı biber: İçerisindeki kapsaisin maddesi metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına neden olur.

Süt: Yapılan bir araştırmaya göre kalsiyumun yağ yakımını hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olduğu görülmüştür. Günde 2-3 porsiyon süt-yoğurt tüketimi yağ yakımınızı artırarak kilo vermenizi ve özellikle bel bölgenizde incelme sağlar.

Zerdeçal:Zerdeçalın içerisinde bulunan curcumin maddesi metabolizmayı hızlandırır ve yağ yakımına destek olur. Birçok kanser hastalığını da önlemeye yardımcı olan zerdeçal, alzehimer hastalığına yakalanma riskini azaltır. Yemeklerinizde düzenli olarak zerdeçal kullanabilirsiniz.

Ananas: İçerisindeki bromelin maddesi yağ yakımınıa neden olur ve ödem atmanızı sağlar. Günde 1-2 dilim ananas tüketebilirsiniz.

Tarçın:İnsülin salınımını artırarak kan şekerini dengeleyen tarçın aynı zamanda insülin seviyesindeki artıştan dolayı yağ yakımını sağlar.

Beyaz çay: Çay bitkisinin olgunlaşmamış kısımlarından elde edilir ve işlem görmez. Bu nedenle yüksek antioksidan içerir. Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımınızı sağlar.

Yeşil çay: İçerisindeki kateşinler sayesinde antioksidan içeriği yüksek olup metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını sağlar.

Sütlü kahve: Kahvenin metabolizmayı hızlandırıcı etkisi süt ile birleştiğinde tokluk sağlar ve yağ yakımınızda etkili olur.

Sağlıklı günler dilerim…

 

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet