YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l YALAN HABERE BELGELİ YANIT

20.05.2018 Pazar - 20:52

Enes Akbal Optik

AK Parti’nin seçim standına bir camiden kaçak elektrik çektiğini iddia eden haberlerle ilgili yalanlama geldi. AK Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Seçim atmosferinde bu tür haberler maksatsız ve ucuz şeylerdir” dedi

İlimizde yayın yapan bir internet sitesinde; “Gebze’de seçim standı kuran AK Parti İlçe Teşkilatı’nın stant elektriğini kaçak olarak Çoban Mustafa Paşa Camii’nden çekti” iddiaları yer almıştı. AK Parti Gebze İlçe Başkanlığın tarafından iddialara anında cevap geldi. Elektriğin kullanımı karşılığında Çoban Mustafa Paşa Camii’ne bin TL’lik bağış da bulunulduğu açıklandı ve belgeleri yayınlandı.

“GEREKSİZ VE UCUZ ŞEYLER”

AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, “Kurduğumuz stant için Caminin elektrik aldığımız doğru. Ancak, bu elektrik kaçak olarak alınmamış, cami derneğine İlçe SKM Başkanımız Selamet Güner tarafından bin liralık bağış yapılarak alınmıştır. Günde 3, en fazla 4 saat elektrik aldığımız standımızda aylık 100 lirayı aşkın fatura olsa bile, biz daha elektrik alırken bin lira ödedik. Bu tür haberleri yapanları da maksatlarını da iyi biliyoruz. Seçim atmosferinde bunlar gereksiz ve ucuz şeyler” şeklinde konuştu.

“HARAMI DA HELALİ DE BİLİRİZ”

Ayar ayrıca seçim çalışmaları için İYİ Parti’nin belediyeye ait olan panolardan kaçak elektrik aldığını iddia ederek, “Biz bunları ilk günden itibaren biliyoruz. İYİ Parti’nin kaçak elektrik kullandığı yerde biz böyle bir şeyi istemedik. Biz öncelikli olarak camimize bağış yaptık, sonra elektrik kullandık. Belediyeden de olsak önce parasını yatırırdık. Biz haramı helalı bilen bir partiyiz” dedi.

 

 

Etiketler:
Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet