REKLAMI KAPAT
  • 6.9602 TL
  • 8.1751 TL
  • 9.0228 TL
KOCAELİ 28°

HEYULA

03 Nisan 2020 Cuma - 17:35

Düşünüyorum düşünüyorum yine de mantıklı gelmiyor. Çünkü her şeyin siyaseti olur da sağlığın siyaseti olmaz diyorum. En küçük topluluk olarak  ailemizi düşünün mesela kavga dövüş olur arada sırada, her kafadan başka bir ses çıkar ama bir kişiye bir şey olsa hemen herkes başının ucunda bekler bir an önce ayaklasın düzelsin diye. Bu durum da böyle bir şey işte.
Cumhurbaşkanlığı bir yardım başlattı. Aman efendim bir sürü mesele oldu. Adamın kendi elleriyle başbakan yaptığı adam en başta muhalif kesildi. Ama bunun yanı sıra ülkemizde yaşayan Yahudi Dini Lideri, Hristiyan Dini Lideri gibi önemli isimler de bu çağrıya kulak verip yardımda bulundular. Aman efendin biz İtalya’da Vatikan’a, İsrail’e yardım ederiz demedi bu adamlar. Çünkü ekmek yedikleri yaşadıkları topraklara bir vefaları varmış demek ki bu insanların. Bırakın aynı görüşte olmayı aynı dini paylaşmadığımız bu insanların gösterdiği vefayı bizim içimizdekilerin göstermediği bu dönemde kendilerini en içten dileklerimle tebrik ediyorum.
Kimse zorla kimsenin cebinden para almıyor. Tamamen gönüllülük esaslı bir çağrı. Aman efendim diğer ülkeler halkına para veriyor da biz niye halka çağrı gönderiyoruz. Diğer ülkeler İmf’nin kapısında kuyruk olmuş uzuyor da uzuyor. Diğer ülkeler yaşlı vatandaşlarını çoktan gözden çıkarmışlar.
Biz ne yapıyoruz?
65 yaş üstü büyüklerimizin kapılarına kadar ilaçları, ihtiyaçları götürülüyor tek bir arama ile. Bayram ikramiyeleri erkene alındı. Evinden çıkamayan tek başına yaşayan büyüklerimizin ev temizliği ve kişisel bakım hizmetleri büyükşehir belediyelerimiz tarafından devam ettiriliyor. Yine de kimse Elhamdülillah demiyor.

İstenen ne?
Bütün çalışma dursun. Ekonomi çöksün. İmf kapılarında sürünelim, sömürgeci ülkelerin ağzına bakalım. Yok öyle bir şey. O eski Türkiye’ydi. Bu kadar kolay bir şey olsa bu bütün ülkeler fabrika kapılarını kilitler ülkeyi kapatırdı zaten. Hangi ülke bunu yaptı. En olabilir yönteme dönüldü. Esnek çalışma kuralları. En az kişi ile verimli devamlılık. 

Devletimiz ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında durdu. Devlet olarak şuanda çalışamayacak olan kişilere para desteği sağlandı. Esnafa kredi olanağı. Bu yardım çağrısı ekstra bir adımdı. Ekstra bir nefes. Hayırseverlerin ellerini ceplerine atmaları için ilk domino taşını yıkmak gibi.

Bazı belediyelerimiz ne yaptı peki. Evet birlik zamanı deyip destek olmak yerine kendi İban numaralarını açıp bir ayrıştırmaya gittiler. Böyle basit hareketlere gerek var mıydı gerçekten? Zor mu geldi devletimizin yanındayız demek. Neyse ki Sn. Bakan Süleyman Soylu öyle güzel cevap verdi ki üzerine söz söylemeye bir hacet görmüyorum.

Böyle heyula içinde olduğumuz zor günlerde bizi sadece birlik beraberlik kurtarır. Bunu da her zaman gördük. İki kanal izleyerek ömür geçirerek doğru yanlış her şeye muhalefet olmakla birlik beraberlik elbette bizden uzak olur. Sözüm ona kanallardan bir tanesinin eski yayın yönetmeni utanmadan Allah’ın ayetiyle bile dalga geçti ‘ey iban edenler’ diye. Şimdi gözaltında. O yüzden biz doğru olalım geri kalan eğrilere kalsın.

Hayırlı cumalar diliyorum. Sağlıcakla kalın.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI