REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ

Otobüse binemiyoruz

24 Ekim 2020 Cumartesi - 15:37

İş çıkışı çarşıdan Bağçeşme’de bulunan evime gitmek için genellikle Cumhuriyet Parkı durağında 44 Numaralı Özel Halk otobüsünü, Evimden merkeze gelmek içinde 11 Numaralı Belediye otobüsünü kullanıyorum.

Aslında kullanmaya çalışıyorum.

Eve çıkarken genellikle Leyla Atakan ve Çınarlı duraklarında yolcuları toplayan 44 Numaralı Özel halk otobüsü çoğunlukla Cumhuriyet Parkı durağından durmadan geçiyor veya 1-2 yolcu alabiliyor. Dakikalarca durakta bekleyen vatandaşlar gelen otobüse de binemeyince haliyle isyan ediyorlar.

Ben şoförlere kızmıyorum. Çünkü gereğinden fazla yolcu alsa ceza onlara kesiliyor. Almasa yolcular ile durakta tartışma yaşıyorlar.

Bu durum 11 Numara içinde geçerli.

Evimden çarşıya inerken eğer oturacak yer yoksa ayakta yolcu alamıyor. Bindiğim zamanlarda ise Bağçeşme’den çarşıya inerken özellikle Eski İstanbul Yolunda bulunan 3 duraktan da yolcu alamıyor.

Otobüs yolcuyu alamayacaksa durmadan duraktan geçiyor. Yolcular otobüsün kendisini almayacağını anlayınca da el kol hareketleri ile durakta sitem etmeye başlıyorlar.

Öyle bir durum ki şoförde yolcu da haklı.

Allah bilir ne kadardır otobüs bekliyor, gelen de almıyor. Bu durumda yolcu haklı geliyor.

Şoför ise ayakta ya da gereğinden fazla yolcu alsa ceza kesilecek ya da işinden olacak. Bu durumda ise şoför haklı diyorsunuz.

Bu işin tek çözümü seferlerin arttırılmasıdır. Özellikle akşam iş çıkış saatlerinde ek seferler koyulmalı. Hangi hatlarda ek seferler gerekiyorsa bir an önce bu problem çözülmelidir.

Aksi halde işlerine geç kalan, otobüslere binemeyen, duraklarda uzun zaman geçirmek zorunda olan insanlar yetkililerin hanesine her geçen gün bir eksi daha yazıyor haberiniz olsun.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Bagcesmeli

Aynen öyle çok doğru.. Yolcuların akşam seferlerinde 6-7 defa üst üste 11 nolu hatta binemedigine şahit oldum. 44 zaten içler acısı. Satlere riayet edilmiyor. Birde pandemi sürecinde ayakta sayılı yolcu aldıkları için sonuç kaçınılmaz oluyor. Kaç sefer şikayet kaydı oluşturduk. Başka sefer talep ettik. Yetkililerin umrunda değil. Çünkü akşam otobüse binip evime giden yetkili yok ki derdimizi anlasın

0 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI