• 6.6892 TL
  • 7.3089 TL
  • 8.3155 TL
KOCAELİ 14°

Şener İnce’nin örneği Hürriyet’in ayağına dolandı!

05 Aralık 2019 Perşembe - 18:41

Geçtiğimiz gün gerçekleşen İzmit Belediyesi Meclisi’nde gündem dışı söz alan  İzmit Belediyesi AK Parti meclis üyesi Şener İnce, üslup tartışması üzerinden Başkan Hürriyet’te uyarılarda bulundu.

Bu konu Kamuoyunun pek dikkatini çekmedi!

Aslında Şener İnce, 31 Mart seçimleri sonrası İzmit Belediye Başkanı olan Fatma Kaplan Hürriyet’in Belediye başkanlığının yanı sıra, başkanlık makamına CHP’nin propagandasını yapmak için oturduğunu örnekle gün yüzüne çıkardı.

Başkan Hürriyet’in herkesin, her kesimin Başkanı olmadığını bir öğrenciye verdiği siyaset dolu mesajı ile gözler önüne serdi.

Her şeye birçok lüzumsuz işlere para bulan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, durumu kötü olan öğrenciye nasıl yardımcı olmuş!

Durumu kötü olan öğrencinin mesajına verdiği cevabı okuyan Şener ince şunları söyledi;“Bir öğrenci size mesaj atıyor, ekonomik şartlarım uygun değil, sizden burs talep ediyorum".

Verdiğiniz cevap ne biliyor musunuz?

 “Bizden önceki yönetimin kötü idaresinden dolayı ekonomik olarak sıkıntıdayız size burs veremiyoruz.”  

Orada keşke; CHP’nin anayasa mahkemesine giderek öğrencilere burs verilmesini engelledi deseydiniz” diyerek Başkan Hürriyet’in üslubunu beğenmediğini ifade etti.

Gerçekten bu üslup bu tarz bir belediye başkanı üslubu değil!

Ve yine dikkatimi çekti! Sayın Başkan, aynı tartışma içerisinde, Belediyeler sosyal yardım adı altında burs verebiliyor, birçok CHP Belediyesi bu bursu veriyor dedi.

Yani her iş gibi bu işte ayağına dolandı!

Sayın Başkan, Allah aşkına gelin siyaset yapmayı bırakın. Siyaseti İl İlçe teşkilatınız yapsın. En azından ekonomik zorluk çeken öğrencilere siyaset yapmayı bırakın. Kadınlar çocuklar üzerinden siyaset yapmayı bırakın. Geçmiş dönemi ağzınıza dolayarak sizden aman dileyen insanlara siyaset yapmayı bırakın.

8 ayın içerisindeyiz! Bıkmak usanmak bilmeden sürekli öne sürdüğünüz mazeretiniz inanın vatandaşlarımıza artık samimi gelmiyor.

Boş beleş işlerle insanların gözüne sokarcasına paraları saçan birinin kasada para yok demesi inanın samimi gelmiyor.

Size AK Partili Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir gibi tüm maaşınızı verin demiyoruz! En azından gerçekten ihtiyacı olan kişilere yardımcı olun.

 

********************************************************************************

Haber başlıklarına yenilmeyin!

İzmit Belediyesi tarafından servis edilen haberler geçtiğimiz dönemlere göre kurumsal bir dilden uzaklaşmış, algı yönetmeye odaklanmış adeta! Siyasi haberleri yapan bir birime dönüşmüş.

İnce bir gözle baktığınızda haberlerin içerisinde birçok yanlış algıya ve kurnazlığa rastlamanız mümkün. Gelen haber metinlerine baktığımda, CHP il veya ilçe’den mi,  yoksa Belediyeden mi servis edildi ayrıt edemiyorum.

Belediye genelde yapılan hizmetleri ön plana çıkartır! Hizmet olmayınca basın görevlisi arkadaşlar da boş kalmamak için Başkan Hürriyet’in kalemşöruna dönüşmüşler.

Buradan size birçok örnek verebilirim. Ama bunlara ne benim zamanım ne de sizin okuyacak sabrınız yetmez.

Cedit konusunda köşeye sıkışan Başkan Hürriyet, adeta ne yapsam da gündemi değiştirsem üste çıksam konu kapansa gündem farklı yerlere çekilse diye bir mücadele içerisinde.

Dikkat ediyorum! Ne zaman algıları veya oyunları elinde patlasa aynı yola başvuruyor.

Servis edilen haberleri açıyorsunuz başlığı ile alakasız.

İzmit Belediyesi haberlerinin başlığı değil! İçini okuyun.Algılara yenilmeyin..

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET