• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 28°

“AK Parti tabanı ile ‘Sözleşme nas değildir’

05 Ağustos 2020 Çarşamba - 13:35

Aile yapısına zarar verdiği ve LGBTİ sapkınlığını meşrulaştırdığı gerekçesiyle muhafazakar cenahın büyük tepkisine neden olan İstanbul Sözleşmesinin, ‘kaldırılabileceğinin’ konuşulmasıyla birlikte harekete geçen ve meseleyi bağlamında kopartan seküler kadın dernekleri kirli bir algı operasyonu yürütüyor. Jakoben zihniyetin temsil ettiği kadın dernekleriyle birlikte İstanbul Sözleşmesi’ne sahip çıkan İslami kadın STK’larının tutumu ise muhafazakar cenah içerisinde huzursuzluk meydana getiriyor.

2011 yılında sözleşmede imzası olan Ahmet Davutoğlu cephesinin de sinsi bir köpürtmesi  var.

Gaye, İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasının önüne geçmek hem de iktidarı mesul tutarak yıpratmak.

Muhafazakar kesim tarafından yapılan eleştiriler haklı olmakla beraber usul hatasına düşerlerse yıkım daha büyük olacaktır. İstanbul Sözleşmesi yanlış bir uygulamadır.

İstanbul Sözleşmesi olmadan kadının korunamayacağını dillendirenler de gaflet içinde ithal yasalara bağlı olanlardır. İstanbul Sözleşmesi ile kadına şiddet artmış, ailelerin dağılması artmıştır.

Bunun yerine milli ve yerli kanunlar yapılmalıdır. Başkan Erdoğan’a bu konuda destek olmak zorundayız.

Malumdur ki sol cenah İstanbul Sözleşmesinin devamı için ittifak halinde çalışıyor. Muhafazakar kesim birlik olmalı ve hukuki anlamda müspet hareketle bu yıkıcı sözleşmeyi iptal etmesi için Cumhurbaşkanına destek olmalıdır

Sosyal problemlerimizi tamamen bu sözleşmenin üzerine yıkmak nasıl ki doğru değilse sözleşmeyi olduğu gibi çözüm odağı sunarak sahiplenmek de doğru değildir.

Kadına, çocuğa veya erkeğe şiddeti önlemek ile aile ve toplumumuzu korumak herkesin arzusu ve vazifesidir.

Son yıllardaki verilere baktığımızda ise şiddet konusunda bir azalmadan bahsedememekteyiz

Sözleşmeye sahip çıkanlar arasında LGBT derneklerinin yer alması herhalde tesadüf görülemez.

Eğer sözleşmede, bu eğilime kapı açan bir durum olmadığı iddia ediliyorsa zaten sözleşmeyi yeniden ele almaya da karşı çıkmamak gerekmez mi?

“AK Parti tabanı ile ‘Sözleşme nas değildir’ diyen Başkan Erdoğan karşı karşıya getirilmek isteniyor. Bu oyuna gelmeyelim”

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI