REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

AK PARTİLİLER MORAL BOZMAYA BAŞLADI

23 Ocak 2019 Çarşamba - 18:02

AK Parti Kocaeli teşkilatları, 31 Mart yerel seçimleri için Adayların açıklanmasının ardından vakit kaybetmeden hemen düğmeye basarak tüm İl genelinde çalışmalara başladı.

Teşkilatlar disiplinize bir şekilde çabuk toparlanarak kendisinden önce adaylarını açıklayan diğer partilerin önüne geçti.

 AK Partinin seçim süreçlerinde en büyük avantajı olan Seçim Koordinasyon Merkezleri (SKM) bu yarışta her seçimde olduğu gibi büyük önem arz ediyor. Yapılan programlarda en ufak detayın bile atlanmadığı görülüyor.

Tüm kollardan sahalara çıkarak vatandaşın nabzını yoklayan, gönlüne dokunmaya çalışan AK Parti teşkilatları, kendisinden önce sürece başlayan Muhalefet partilerini geride bıraktığı gün geçtikçe otraya çıkmayada başladı.

Kuruluş ayarlarına dönmeyi hedefleyen AK Partililer, kaybedildiği iddia edilen teşkilatçı ruhları oyuna dahil ederek büyük bir istişare ordusu kurdu.

Kurucu ilkeler ve  liderine gönülden bağlı isimler sahalarda boy göstermeye başladılar..

Ana kademe Kadın Kolları Gençlik Kolları büyük bir organizasyon ile tüm ilçelerde her seçim olduğu gibi seferberlik başlattı. AK Parti teşkilatları içindeki uğultuları gönül kırgınlıklarını kesmek ve onarmak için hızlı hareket ediliyor.

Sabahın köründe başlayan programlarına gece yarılarına kadar devam ediyorlar.

Siyaset üretemeyen muhalefette ise  gördükleri bu performans ile moral bozukluğuna sürüklenmeye başladıkları konuşuluyor. Sosyal medya üzerinden oluşturulan algının geçici olduğunu görerek panik yaptıkları gözlerden kaçmıyor tabiki.

Cumhur ittifakı ile başlatılan BEKA mücadelesi olarak görülen 31 Mart seçimleri için Kocaeli’de MHP ve AK Parti güzel bir uyum oluşturdu.

Aynı uyumun CHP ve İYİ Parti arasında olduğu söylenmesi mümkün değil.

İlk defa oy kullanacak seçmenden, yatalak hasta olan seçmene kadar çalışmalarına kapı kapı devam eden teşkilat mensupları dedikodu ve algılara aldırış etmeden mücadele ediyorlar.

Şubat ayı itibari ile başlatılan taban harekâtı meyvelerini vermeye başlayacak. AK Parti ve MHP’li kararsız seçmene ulaşma çalışmaları hız bulacak.

İYİ Parti ve CHP daha ilçelerde kesin bir karara varamazken AK Parti ve MHP çoktan yolu yarılamış olacak.

İlçe ilçe adaylarını büyük bir gövde gösterisiyle açıklamaya başlayan AK Parti, 12 ilçe de şuan birinciliği elde tuttuğu ve birinci parti olduğu gözüküyor.

Büyükşehirde kazanma iddiası olmadığı ise hepimiz tarafından biliniyor.

Parti içinde oluşan kırgınlıklar ilerleyen süreçte yerini birlik ve beraberliğe bırakacak.

AK Partillerin hızlı bir şekilde sergiledikleri birlik ve beraberlik daha da büyüyerek devam edecek gibi.

Cumhur ittifakının ulaştıkları insan sayısına Millet ittifakı ulaşır mı? Bilinmez..

Gözüken şu ki! bu moral bozukluğu ile millet ittifakı ilerleyen süreçte daha da fazla çözülerek 31 Mart’ı göremeyecek.

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET