REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

Ali Korkmaz’a verilecek önemli görev İzmit’te puan yazar

23 Ocak 2019 Çarşamba - 21:08

AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı’nı 7 yıl süreyle yapan ve ilçe başkanı olduğu dönemde 3 genel seçim, 1 yerel seçim, 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 1 halk oylamasında teşkilatın başında bulunarak büyük bir sabırla partisine hizmet etti.

Ali Korkmaz bu kentin öz be öz evladıdır. İzmitliler tarafından desteklenerek kenara çekilmeden yürümesi istendi. 24 Haziran seçimleri için Milletvekili olması yönünde üzerinde büyük baskı vardı. Teşkilat disiplininden hiçbir zaman ödün vermeyen bir duruşuyla parti büyükleri ile yaptığı istişare sonucu aday olmadı.

Ama ! gönlünde doğduğu yaşadığı kente hizmet etmek arzusu her daim yerini korudu. İlçe Başkanlığı görevini bırakmasının ardından İl yönetimine girdi ve 31 Mart yerel seçimleri için sevdasına ilk adımı bu görevinden istifa ederek attı.

Aday adaylığı sürecinde yine duruşu ve disiplini ile takdir toplamaya devam etti. Olası bir kutuplaşmadan dolayı Partisine gelecek bir zarardan korkarak temkinli ve dirayetli bir tavır aldı. Destekçilerini kontrol altında tutmayı başardı.

Lakin!

 İzmit’te Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tercihi Azize Sibel Gönül’den yana oldu.

Yine her zaman olduğu gibi ismi açıklanan adayı ilk tebrik ederek parti kaidelerine zarar vermekten kaçındı. Kendisine yakışanı yaparak olası kırgınlıkların önüne geçti. İşine gücüne geri döndü.

Ali Korkmaz yapmış olduğu açıklamasında şunları söylemişti ; ” Sevdalıyız biz bu kente diyerek çıktığımız hizmet yolunda 2008 yılında AK Parti çatısı altında başladığım siyaset hayatıma 7 yıl boyunca İzmit İlçe Başkanı olarak hizmet ettikten sonra İzmit Belediye Başkan Aday Adayı oldum. 
Bu yarışta siyasi olgunluğu elden bırakmadan yarışan bütün aday adayı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. 
Çok şükür, bugüne kadar olduğu gibi bu süreçte de alnımıza en ufak leke sürdürmedik, bu kentin evladına yakışır şekilde halkımıza ve teşkilatımıza kendimizi anlattık.
Öncelikle bu süreçte beni sevgi çemberine alan, yanımda olan, her fırsatta desteğini dile getiren, hayır dualarını benden esirgemeyen bütün hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Her zaman olduğu gibi bu siyasi süreçte de desteğini benden esirgemeyen aileme teşekkür ediyorum. 
Siyasette her son yeni bir başlangıçtır. Bizim şehrimize hizmet sevdamızda en ufak azalma olmadığı gibi, heyecanımız da artarak devam ediyor.
Bu vesile ile Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip ERDOĞAN ve partimizin aldığı kararları her zaman olduğu gibi yine saygıyla karşılıyor, İzmit Belediye Başkan Adayımız Sayın Azize Sibel Gönül hanımefendiye başarılar diliyorum
.”

Çok istediği kentine hizmet etme sevdası başka bahara kalmıştı.

Adaylık sürecinde vakur duruşunu bozmadan ilk seçim irtibat bürosu açılışına katılarak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Büyükakın ve İzmit Belediyesi Başkan Adayı Sibel Gönül’ün yanında durdu.

Onu orada görünce takdir etmekten de geri duramadım.

İzmit’in Ali hocasına, eğitim duayenine de yakışan buydu.

Ali Korkmaz, bu kentte her kesimin olduğu gibi yerel halk olan manavların her zaman temsilcisi konumunda olmaya devam edecek. Ortaya koyduğu duruş ve takındığı tavır muhakkak bir gün karşılık bulacak. Milletvekilliğinde istekleri görülmeyen Manavlar Belediye Başkanlığında da aynı durumla karşı karşıya kaldı. Bu sebeple AK Partinin kurulumundan buyana en çok oy aldığı bölgelerde büyük homurdanmalar var. Bu homurdanmaların Milletvekilliği seçimlerine yansıttığı etkiyi hepimiz gördük. Yerel seçimlerde bu riski göze almak geriye dönülmeyecek sonuçlar doğurabilir.

AK Parti kalpleri fetih hareketidir. AK Parti kardeşliğin, dayanışmanın partisidir. AK Parti insan kazanma sanatının icra edildiği bir yuvadır. Bu harekette ayrıya kavgaya asla yer olmadı.

Gerçekten vefa insanın ait olduğu yere, ait olduğu düşünceye, ait olduğu duyguya mensup olan kişilere karşı onun geçmişte yapmış olduğu iyiliklere, dostluklara, çalışmalara karşı bir minnet duymaktır. Gönlünü almak bu kentin insanına önemsenildiğini hissettirmek Ali Korkmaz’a verilecek önemli görev ile mümkün olabilir.

Arkasında ciddi bir desteği olan Ali Korkmaz, 1700 den fazla öğrencisi olan eğitim kurumlarının yönetim kurulu başkanı. Her kesimden seveni ve destekçisi olması göz ardı edilmemeli. Ali Korkmaz 7 yıl teşkilatında başkanlık yapmış. Bu süre içerisinde çalıştığı arkadaşları, Kadın kolları, Gençlik kolları mensuplarının ona olan sevgisi önemsenmeli.

Her kesimden destek gören ve sevilen bu isim !

Kesinlikle bu süreçte geride değil en önlerde tutulmalı..

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET