• 6.6647 TL
  • 7.2996 TL
  • 8.2429 TL
KOCAELİ 11°

CEMAL KAPLAN ASLA DURMAMALI!

23 Aralık 2019 Pazartesi - 11:39

KOGACE Başkanı Cemal Kaplan’ın bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, son günlerde dikkatimi çekmeyi başardı.

Cemal Kaplan’ın başkanlığını yaptığı genç ve dinamik  yönetim kurulu kadrosuyla oluşturulan Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE ) şu sıralar 16 Ocak Basın Onur Günü için yoğun bir çalışma içerisinde..

Bizlerde nasıl bir gecenin olacağı ve planlandığının merakı içerisinde bekliyoruz..

Güzel bir program hazırlandığını tahmin ediyorum.

Üyesi olduğum KOGACE’yi takdir ederek destekliyor takip ediyoruz.

Bunun yanında, Cemal ağabeyimizin de enerjisine nazar etmeden geçemeyeceğim.

Cemal ağabeyi görmeyen ben gencim neşe ve enerji doluyum demesin.

Bulunduğu ortama mutluluk veren değerli büyüğüm Cemal Kaplan’ın her yaşın seviyesine inerek kurduğu samimi diyalog ve ilişkisi önemli bir kişisel yetenektir.

Bu yeteneği ile meslektaşlarımızın her daim yanında olmaya çalışması, iç içe olması şahsıma ; "Kaplan’ı biri asla durdurmasın! O hep böyle devam etsin" dedirtti.

Bunun yanında, kişisel gelişime de özen gösteren KOGACE, üyelerinin çeşitli alanlarda eğitimler almasına vesile olarak tecrübelerine bir yenisini daha eklemesine fırsat sunuyor.

Gerçekleştirdiği indirim anlaşmalarıyla da birçok firmadan üyelerine kolaylıklar sağlıyor. Yararlanıyoruz müteşekkiriz

KOGACE’de sosyal etkinliklerin de ardı arkası kesilmiyor. Her ne kadar biz fırsat bularak katılama sakta meslektaşlarımızın katılarak eğlendiğini görmek bize yetiyor.

Haberden habere koşan sosyal etkinlik yapmaya pek fırsat bulamayan meslektaşlarımız KOGACE’nin yaptığı etkinliklerle stres atarak bir araya gelmenin de mutluluğunu yaşıyor.

Birlik ve beraberlik hatırlanmak önemsenmek güzel şey..

Bunun yanında en önemli gördüğüm ise! Meslektaşlarımızın kendilerini güven altında hissetmesi.

Başı sıkışan KOGACE’ye üye olan tüm meslektaşlarımız bu güveni hissetmeli..

Belediyelerde iş kaygısı yaşayanlar mesela!

Yıllarını bu mesleğe adamış ve bir şekilde iş sahibi olmuş, partizanlık yapılarak siyasi oyunlara kurban gidecek meslektaşlarımız..

Sokaklarda koşuşturan, olumsuz hava koşullarına adeta kafa tutan muhabir arkadaşlarımız..

Arkasında KOGACE’yi ciddi anlamda hissetmeli..

Acılar mutluluklar paylaşıldıkça hafifliyor güzelleşiyor

Yalnızlıklar korkular da aynı şekilde

Göz yaşlarıyla ekmek kaygısı yaşayan, kendini sahipsiz hisseden KOGACE üyesi varsa! İşte burada Cemal Kaplan asla durmamalı…

 *****                       

Sevgi İnananların Hakkıdır

Sevgi kavramı barış ve özgürlük kavramı gibi istismara maruz kalan ve katledilen bir değer. Herkes sevgiden ve sevgiye verdiği ehemmiyetten söz ediyor fakat bunların çoğu tutum ve tavırları ile sevginin dibine kezzap döküyor.

Sevgi ekmek gibi su gibi israf edilen kavramlardan biri. Ekmeğin suyun israfını hemen fark edip önlem alırken, çöplüğe terk edilen ve burada eriyen sevginin israfını fark edemiyoruz.  Çünkü masumları katleden ve onların kanlarına basarak yürüyen küresel kapitalist zihniyet de, kurbanlarını katlederek topluma gözdağı veren caniler de sevgiden ve sevginin kardeşi olan barıştan söz ediyorlar. Başta da dediğim gibi sevgi en fazla dillendirilen ve istismara maruz kalan bir kavram.

İnsana ait pek çok özellik sıralayabilirim burada. Bizi hayvanlardan ayıran, besin zincirinin en tepesine koyan, bir medeniyet kurmamızı sağlayan, toplum içinde var olmamıza sebep olan, vs. akla hayale gelmedik özellikler anlatabilirim size.

Ama “acıya sevinmek” bunların hiçbiri arasında yer almaz! Acıya sevinmenin bir anatomisi, bir algoritması, insanın içinde beslendiği bir damarı yoktur. Acıya sevinmek “saf” kötülüktür. Kabul kötülük insanın bir özelliği olabilir, ama bizi hayvandan ayıran değil bizzat hayvanlaştıran bir özelliktir.

 *****

SEVİNDİREN HABER

“Yerli otomobilin tanıtımı ne zaman yapılacak?” sorusuna Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu cevabı verdi:

“27 Aralık Cuma günü Gebze’de düşünüyoruz. Hayırlısı bakalım.”

Bugün 23 Aralık 2019. Demek ki 4 gün sonra, miladi yıl sona ermeden yerli otomobil görücüye çıkacak.

Düşünebiliyor musunuz; Türkiye’nin birçok bölgesinde binlerce ailenin ekmek yiyeceği fabrikalar kurulacak, bu fabrikalarda yerli ve milli olan otomobiller üretilecek, bu otomobiller başka ülkelere de ihraç edilecek…

Rüya gibi…

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET