REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 20°

Hürriyet Kocaelispor’u siyasete alet ettirmeyecekmiş

26 Ocak 2019 Cumartesi - 11:49

Geçtiğimiz günlerde, CHP İzmit Belediyesi Başkan adayı Hürriyet ve partilileri Kocaelispor’a emek vermiş eski futbolcularıyla kahvaltıda bir araya geldi. Güzel düşünülmüş etkili ve yerinde bir program. Takdir ettim kendilerini.

Lakin!

 Burada kullanmış olduğu bir cümlesini samimi bulamadım.

“Kocaelispor’u siyasete alet ettirmeyeceğim" diyerek tecrübeli bir siyasetçinin düşmemesi gerektiği bir hataya düştü.

Kendileri siyasetçi olmasaydı!

Kocaelispor ile bağı ne olurdu?

Eski futbolcularla ne diye bir araya gelirdi?

Kocaelispor İdmanına bir tepsi baklavayla ne diye gider di? ,

SKM toplantısına bile üzerinde Kocaelispor armalı kıyafet ile katılan Hürriyet’in aslında ne derece Kocaelispor’u siyasete alet ettiği ortada.

Fatma Kaplan Hürriyet’in siyasi tecrübesini hep takdir etmişimdir.

Siyaset dilini değiştirerek, liderinin ismini ve partisinin ismini ağzına almaması, gerçekleştirdiği ziyaretlerde kavgacı kişiliğin yerine naif ve hanım hanımcık bir karaktere bürünmesi, siyaset üstü bir tecrübedir.

Her kesimin oyunu almak için çıktığı yolda, CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun oy kaybettireceğinin o da farkına varmış olmalı ki! Bağımsız aday gibi genel gündem değerlendirmeleriyle programlarını sürdürüyor.

Bu kadar ince düşüncelerle profesyonel bir değişim gerçekleştiren Hürriyet’in “Kocaelispor’u siyasete alet ettirmeyeceğim" demesi büyük bir hataydı.

Söylemleriyle eylemleri birbirini tutmadı.

Aslında yıllarca bu kentte Kocaelispor’u tek siyasete alet eden ve bu hale düşürenlerin bugün bunu söylüyor olması büyük bir samimiyetsizlik.

2014 seçimlerinde 13 yılın üzerine ilk defa maça gelen Sefa Sirmen'i maça getiren etken, Kocaelispor'u siyasete alet etmek değil de nedir?

2014 Seçimlerinde yürüyüş yolunda Kocaelispor yürüyüşü düzenleyerek takımın renklerine bürünen, takımı Siyasete alet eden CHP değilmiydi?

Ya! KEV tesislerinden takımı atarak antreman yaptırmayanlar?

2014 ten buyana Sefa Sirmen'i maçlarda gören oldu mu?

Takımı anterman yapamaz halden kurtararak, yer temin eden de, her maç başı futbolculara pirim veren de, takımın altına en kral otobüsü çeken de, milyonlarca yatırım yaparak stad yapan da, CHP miydi?

Kocaelispor forması giyerek siyasi toplantılar yöneten Hürriyet gözümüzün içine baka baka “Kocaelispor’u siyasete alet ettirmeyeceğim “diyerek Kocaelispor’u siyasete alet etti.

Kocaelispor bu kentte siyaset üstü tutulmalı! ve bu kentte her seçim dönemi Kocaelispor üzerinden pirim yapanlar! Lütfen samimi olalım ve gerçekten bu kentin takımını siyasete alet etmeyelim.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET