REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

Hürriyet’in İzmit’te eleştirecek argümanı yok!

22 Aralık 2018 Cumartesi - 19:41

Yine çok konuştuğumuz, tartıştığımız, en yakın arkadaşlarımızla kötü olduğumuz, en hassas ve tehlikeli seçim süreci içerisindeyiz.

Hangi aday işimize geliyorsa onu yüceltiyor,hangisine de işimizi gördüremeyeceksek, onu yerden yere vuruyoruz..

Toplumda, karşılığı var m? Gerçekten seçimi alır, aldıktan sonra da o makamın hakkını verir mi? hiç birimizin umurunda olmuyor.

Hepimiz kendi menfaatlerimiz doğrultusunda aday arıyor ve yorumluyoruz!

Millet olarak zor günler geçirdiğimiz şu günlerde, tüm vefasızlıkla, yıllardır hayatımızı kolaylaştıran, her şeyi bir kalemde silip attığımız kararlar vererek bir seçime gireceğiz.

İlk defa iktidar partisi AK Parti lideri sayesinde puan alamayacak. Her aday, kendi ismi özelliği ve duruşuyla seçime girecek.

AK Parti teşkilatları zoru görmeden bir araya gelmeyi pek beceremiyor. En rahat girdiği seçimler 7 Haziran seçimleriydi alınan sonuç ancak 1 Kasım’da düzelerek tek başına iktidarı kazanabildi.

Bu sebeple AK Parti teşkilatlarında rehavet, rahatlık sonucu oluştuğundan, kendine getirecek tek şey zorluktur.

Evet, İzmit'te zor geçeceği kouşulan bir seçim süreci yaşayacağız.

Seçim kampanyasına etkili başlayan Hürriyet, AK Parti İzmit teşkilatını eskisinden daha da güçlü bir şekilde bir araya getirecek.

Hürriyet, milletvekilliği ve muhalefet özelliğinin verdiği avantajla bu zamana kadar içi dolu, boş bakmadan konuşarak muhalefetin vermiş olduğu sorumluluğu yapmaya çalıştı.

İktidar olmadığı için, kendinden beklenilen bir sorumlulukta bulunmadığından, tabiri caizse ağzına ne geldiyse konuştu.

Etkili de olmadı değil!

Sokakta ilk defa CHP’nin bir aktörü varoşların sorunlarını görüyor, dillendiriyor, onların arasına giderek gönüllerine dokunuyordu.

Köylere gidiyor, kahvelere giriyor, normal bir vatandaş gibi esnaftan alışveriş yapıyordu.

Hürriyet yıllardır yatırımını çok iyi yaptı. Bir şekilde her kesimden vatandaşın gönlüne girmeyi başardı.

Lakin!

Hafıza-i beşer nisyan ile malüldür.

Hürriyet, başarı çıtası çok yüksekte olan bir ilçeye aday oldu. İzmit, 7 yıl başarılı bir belediye başkanı yönetiminde, yönetildi.

Hürriyet’in İzmit’te samimi olursa! yapılanları görmezden gelmezse! eleştireceği bir şey yok. Hükümete çakarak yerel seçim politikası izlemekten başka elinde argüman da yok.

Milletvekilli olduğu zamanlarda elinde olan avantaj, artık elinde olmayacak.

Her ne olursa olsun, küskün AK Parti seçmeni bir şekilde gönül verdiği liderine kızsa da!  Fazla da yerden yere vurdurmaz. Bu da AK Parti seçmenini geri kazandıracaktır.

Hürriyet’i en büyük memnuniyet ve sevgiyle karşılayan İYİ Parti’nin oy oranı ortada, Yerel de elinde argüman olmayan Hürriyet, Cumhur ittifakına da laf edeceğinden, MHP seçmeninden de oy alamayacak.

AK Parti’nin doğru bir isimle çıkacağı bu yolda, bence fazla bir şansı yok. İzmit için Cumhur ittifakı ile ortak desteklenecek bir aday üzerine anlaşıldığını da var sayarsak, pirince giderken elindeki bulgurdan olacağa benziyor.

Dr Nevzat Doğan’dan sonra muhalefet partisi adayı olarak isim ne kadar güçlü olursa olsun!

Vatandaşı ikna edecek, eleştirecek malzemesinin olmaması, İzmit hayallerini suya düşürecek.

Son olarak, Hürriyet’e bir tavsiyem olacak eline her verilen ve kulağına her fısıldanılanı dikkate alarak, konuşmamasını rica ediyorum. Tahir Büyükakın olayında halk arenasında yaşadığı hüsranı daha bugün belediyeyi aldığında maaşları 2200 tl yapacağım diyerek yaşadı. İzmit belediyesinde maaş ortalamasının ne olduğunu sanırım kendileri bilmiyor. Öğrenerek meydanlarda buna göre vaatlerde bulunursa daha da ciddiye alınabilir.

AK PARTİ’NİN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ

Seçim süreci boyunca rakiplerine iktidar ve zafer rüyası gördürmesidir..

Daha sonra ne mi oluyor?

Efsaneler tarihe, iktidarız diye konuşanlar bir daha ki seçime kadar sessizliğe gömülüyorlar..

Her şey hayalle başlar diyerek önce hayal ediyorlar.Ama hayatın gerçeklerden ibaret olduğunu sandıktan sonra görüyorlar..

Her seçim yaşanılan ve seçim meydanlarını hareketli kılan şeyler bunlar.

Duygusal konuşmalar ile serzenişte bulunan vatandaş, süreç içerisinde umut verse de ! seçim günü vicdanlarının sesin dinleyerek hayal kırıklığına uğratıyorlar.

Sonra ne mi oluyor?

Seçim süreci boyunca değerli olan seçmen, ya bidon kafalı, ya da koyun olarak hakarete maruz kalıyorlar..

Bunun böyle olduğunu yaşanılan örneklerle görmek mümkün!

Bir tarafta, kendine oy vermeyenlerin mesajını aldık diyen bir anlayış. Bir tarafta kendine oy vermeyenlere vermedi diye hakaret eden bir anlayış.

Seçmen her seçim işte bu gerçeklerin doğrultusunda sandık başına giderek AK Partiyi iktidar yapıyor ..

Ak Parti sonuç odaklı çalışmalarıyla, hedefe değil! hedefe götürecek insan merkezli siyasi anlayışla yıllardır yerel de ve genel de başarılı oluyor..

 Selam ve dua ile 

 

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET