REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 18°

HÜRRİYET’İN VAKIF VE CEMAAT SAVAŞLARI BAŞLADI!

20 Haziran 2019 Perşembe - 16:17

CHP'nin tüm ülke genelinde AK Parti'den aldığı belediyelerde ilk iş olarak yaptığı VAKIF ve Cemaatlere yapılan yardımları irdelemek oldu.Yapılan yardımları anlatmakta ortak dil politikası uygulayan CHPliler bu yardımları kendilerince tabir kullanarak açık yakalamış edasıyla kamuoyuna sundular.

99'dan önce engellenen hizmetlerin, 17 yıldır yapılıyor olması en büyük sorunlarıydı aslında.

Bu hizmetlere yapılan yardımları engellemeden  kılıf uydrulması gerektiği için kılıfları hazıırladılar.

Bu bilinçle, ellerine geçen her dosyayı rakamlarla açıklayarak vatandaşlarımıza Vakıf ve Cemaatlere milletin parası aktarılıyor algısını inandırma çabalarına sarıldılar.

Belediyeler hizmet yapmayı bırakarak Vakıf ve Cemaatlere yapılan yardımları kıyak, heba,  milletin parasını aktarma olarak satmaya çalışıyorlar.

Bu zihniyet altı düşmanlığın yansımalarını en iyi İZMİT'TE gördük ve görmeye devam ediyoruz.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, ENSAR, TÜGVA gibi belediye kasasını sömüren cemaat ve vakıflar tabiriyle zihniyet altında beslediği düşmanlığa adeta adres göstermiştir.

Amaç ve niyeti farklı olan İzmit Belediye Başkanı Hürriyet, vatandaşın algılarını zorlayan açıklamalarıyla gençliğin hizmetlerine sunulan imkânları ”HEBA, İSRAF, KANUNA AYKIRI,” diyerek şov malzemesi yapmaya devam ediyor.

Millete ve bizim çocuklarımıza harcanan parayı, milletin cebinden alarak harcadılar tabiri ile ne anlatmak istedi!

Bunu da anlamış değiliz.

Bakın artık rahatlık ve şehvetin vermiş olduğu rehavetten biran önce gözünüzü açmanızı rica ediyorum..

Bu kentte yaşayan vatandaşlarımızın çocuklarına büyük fedakârlıklar ile hizmet eden vakıflara ve cemaatlere verilen savaş, aslında amacın özünü ortaya çıkartıyor.

Yıl bilmem kaç olursa olsun, zihniyetler aynı. Burada yapılmak istenen tek şey!

Geleneklerine bağlı kalmak suretiyle çağın gereklerini iyi okuya bilen, topluma ve insanlığa değer katan, iyi ahlaklı, hoşgörülü ve bilgili bir gençliğin oluşumuna engel olmaktır.

Hürriyet bu gençlere yapılan yardımları anlatıyor ama!

Bu yardımlardan kimler?

Ne amaçla? yararlanmış açıklamıyor.

Açıkladığı an!

Manevi değerlerine bağlı yetişen gençlerin rahatsızlından da bahsedecek aslında.

Hürriyet’i burada rahatsız eden, bu VAKIFLARDA YETİŞEN GENÇLİK..

Niyet ve amacı farklı olmamış olsa!

Ne yapıyor bu Tügva?

İzmit Belediyesi yaptığı bu yardımlarla kimlere hizmet etmiş?

Gideyim şuraları bir ziyaret edeyim, göreyim demez miydi?

Bu Vakıflara gelen gençlerin siyasi görüşüne bakılmadan ayrım yapılmadan hizmet aldığını görmez miydi?

Sadece yapılan yardımların rakamlarını açıklayarak, Vakıfları ve Cemaatleri zor durumda bırakma amacı yetiyor aslında kendisine.


Hürriyet’in üzeri kapalı olarak, tamamen vatandaşlarımızın algısıyla oynayacak açıklamalarla sulandırdığı basite indirgediği bu hizmetleri Tügva Kocaeli İl Temsilcisi Muhammet Hanefi şu şekilde cevap vererek açıklamıştı aslında.

Kocaeli genelindeki 12 ilçemizdeki temsilciliklerimiz, yükseköğrenim öğrenci yurdumuz ve eğitim merkezlerimizle barın rna, burs, spor ve çeşitli alanlarda gençlere eğitim imkânı sunmaktayız. 20 bin üyemizin de aralarında bulunduğu ortaokullu, liseli, üniversiteli ve iş hayatına atılmış yüzbinlerce genci mize katkı sağlamaktayız.  Son bir yıl içerisinde vakfımız, Kocaeli’de eğitim alanında 60 bin, spor alanında 4 bin, sosyal etkinlikler kapsammda 45 bin, kültür gezileriyle 10 bin, kişisel eğitim çalışmalarıyla 2 bin, barmma hizmetiyle 155, burs imkânıyla 280 olmak üzere yılda 120 binin üzerinde gence temas ederek hizmet vermektedir.

 Son günlerde bazı siyasetçilerin ve medya organlarının vakfımızı karalamak ve politik tartışmaların içine çekerek yıpratmak amacıyla bir kampanya yürüttüğüne üzülerek şahit oluyoruz. İzmit Belediyesi tarafından vakfımıza yapılan yardımların usulsüz, kanunsuz ve şaibeli olduğu iddiaları ile gündemin gereksiz yere meşgul edildiğini görmekteyiz. 

Öncelikle ifade etmek isteriz ki, bir prensip kararı olarak vakfımız hiçbir koşulda belediyelerden şimdiye kadar nakdi yardım almamıştır ve bundan sonra da almayacaktır.

İzmit belediyesi tarafından Vakfımıza verilen Terlikler, üniversite öğrencilerinin kaldığı yurdumuzda öğrenciler tarafından kullanılmaktadır. Vakfımıza verilen çay ve kahveleri ise yine ücretsiz olarak gençlerimize ikram ettik ve etmeye devam ediyoruz.

Hem de isimlerini dahi bilmediğimiz, vakfımızın kütüphanesinden, lnternetînden yararlanan, geleceğe dair bir çabası olan, tamamı bu şehrin gençlerinden oluşan içeriğini yukarıda belirttiğimiz gibi temas etme imkânı bulduğumuz binlerce kişiye ikram ediyoruz.

Ayrıca vakfımıza verilen her blr yardımın yapamayacağımı: izahı veremeyeceğimiz hesabı yoktur.

Tüm bu hizmetlerimizde bize destek olan velilerimiz başta olmak üzere, bağışçılarımıza ve destek olan kamu kurumlarımıza teşekkür ederim.

Sizlerin desteği sayesinde dokunabildlğlmiı gençleri kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarken, verdiğimiz eğitimler sayesinde ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak gençler olmalarına vesile olduk. 

Kamu yararını haiz bir vakıf olmamız nedeniyle mutat aralıklarla iç ve dış denetimler gerçek Ieştirmekteyiz. Son derece şeffaf yapımıza en büyük denetim katkısını ise velilerimiz ve öğrencilerimiz yapmaktadır. Onların tavsiye ve önerileri sayesinde her gün kendimizi geliştirerek yola devam ediyoruz.  Bir belediye başkanının henüz 14-15 yaşındaki gençleri ”Bize yakın ve bizden olmayan" şeklinde bir ayrıma tabi tutmasını aklıselim ile izah etmek mümkün değildir.

Bu tan toplumu ve gençleri kutuplaştırıcı açıklamaları endişe verici buluyoruz. Vakfımız şehrimizde bulunan 20 bin üyesinin ve velilerinin hangi siyasi eğilime sahip olduğu ile ilgilenmemiş ve ilgilenmeyecektir.

Bizim için tek bir genç tanımı vardır ve bu tanımın tek kriteri yaş aralığıdır.  Böyle üzücü ve talihsiz beyanlarda bulunanları ve vakfımıza dair bilgi sahibi olmak isteyen tüm öğrenci ve velilerimizi TÜGVA’nın şehrimize ve gençlere sağladığı katkıyı görmek üzere temsilciliklerimize, yurtlarımıza ve eğitim merkezlerimize davet ediyoruz. 

Türkiye Gençlik Vakfı Kocaeli i| temsilciliği olarak, ”Bize yakın ve bizden olmayan” ayrımına girmeksizin şehrimizde yaşayan tüm gençlerimizin iyilik, adalet, sevgi ve birlik değerleri içerisinde her alanda gelişimlerine katkı sunmaya devam edeceğiz." 


İzmit’in durumu ortadayken hizmet üretmeyi bırakan,  bu kentte yaşayan gençlere yapılan yardımları israf olarak tabir eden, sosyal faaliyetleri bile çok gören Hürriyet, TÜGVA ve ENSAR vakfında bir an önce tahliye işlemine başlaması için harekete geçmiş. Bu kentin gençleri için yapılan harcamaları heba olarak görenler oy isterken kucakladığı vatandaşlarımızı, gençleri aslında burada ayırmıştır.

Kendisine gelecek çiçekler yerine, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve ADD’ye bağışta bulunmayı öneren Hürriyet, zihninde ayırdığı kurumları ve sahipleneceği dernekleri de çok önceden bildirmişti aslında.

Seçim sürecinde tüm vatandaşlarımızı görüşü, düşüncesi ne olursa olsun kucaklama politikası anladığımız kadarıyla bitmiş olmalı.

İslami değerlerine bağlı manevi eğitimin yanında karakter eğitimi ve her alanda başarılar elde edecek gençlerin yetişmesi için yapılan yardımları belediyeyi zarara uğratmak olarak gördüğünü belirten Hürriyet,“Biz senin amacını anladık rahat ol” dememize yardımcı olmuştur…

Elbette bu kentte yaşayan vatandaşlarımız,  evlatlarının belediyesinden aldığı  hizmetler baltalandığında uyanacaktır..

Bu yardımlardan yararlanan gençler!

Bu olayları çok ince düşünerek bir kenara not edecektir.

iZMİT'İN aksayan ve yapılmayan hizmetlerindeki başarısızlığını sürekli havada kalan iddialarla geren Hürriyet'ten barış diliyle kandırdığı seçmene ve İzmitlilere hizmet etmeye bekliyoruz.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET