REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

KEMAL KÖSE'NİN GÖRDÜĞÜNÜ GÖREMEYEN AK PARTİLİLER

30 Ocak 2019 Çarşamba - 21:13

Geçtiğimiz günlerde, AK Parti SKM Programları kapsamında Bekirdere'de vatandaşlar ile biraraya geldi. Bu programda Cumhur ittifakı ruhu tam manasıyla kendini gösterdi.

 

AK Partililerin anlaması ve olaya nasıl bakması gerektiğini bir MHP’li siyaset duayeni çıktı öğretti.

 

Bekirpaşa bölgesinin en etkin siyasilerinden biri olan ve 21’inci dönemde oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde MHP Kocaeli Milletvekili olarak yer alan Kemal Köse, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Sibel Gönül için öyle bir cümle kurdu ki! duyanlar adeta kulaklarına inanamadı.

 

MHP’li eski vekil Kemal Köse, “Sibel hanımefendi bize Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin emanetidir. Biz Türk İslam kültüründe emanet ne demek çok iyi biliriz. 31 Mart akşamı inşallah İzmit’te burçlara Cumhur İttifakı’nın sancağını dikeceğiz” diyerek  AK Partililere adeta soğuk duş aldırdı.

Kemal Köse'nin bu denli sahiplenmesi, aslında bütün AK Partiye gönül vermiş kişilere kendini sorgulama gereksinimi doğurdu.

Önecelikle bu cümleden yola çıkarak, şu soruları tüm AK Partililerin kendine sorması gerekiyor!

 

Acaba MHP kadar bu davaya inanabiliyor muyuz?

 

MHP’li Kemal Köse’nin ortaya koyduğu duruşa ne kadar sahibiz?

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmit’in Başkanı diye partililerine tanıttığı Sibel Gönül’e bütün hesapları, çıkarları, kenara koyarak, emanet gözüyle bakabiliyor muyuz?

 

Kemal Köse kadar inanıyor ve destekliyor muyuz?

 

Köse’nin EMANET kavramını bildiği kadar biliyor muyuz?

 

Cumhur ittifakı ile birlikte sancağı yeniden dikmek için kendimize güveniyor muyuz?

 

Bütün kavgalarını dünde bırakan ve liderine tam bir biat ile ağzından çıkana uyan, kabullenen, “emanetindir aldık kabul ettik, başımızın tacı ettik” mesajı veren, Kemal Köse’nin anladığı neyi anlayamadık?

 

Vereceği destekten başka elinde bir şeyi olmayan Köse’nin hiçbir beklentisi yokken, sergilediği bu tavır, ortaya koyduğu duruş, biz de neden yok?

 

Bu sorularla sizleri baş başa bırakıyor,  samimiyetinizi, beklentilerinizi, sorgulamanızı tavsiye ediyorum.

 

Zaman ve mekânın emanetçileri, Liderinin emanetine sahip mi çıkacak!

yoksa boynunu bükük, sahipsiz mi bırakacak!

Bir zamanlar kanlı bıçaklı siyaset yapan iki parti, Cumhur için Beka kavramında buluştu.

Bütün kavgalarını kenara koydu.

Devlet Bahçeli'nin Partisi ikiye bölündü ve bu birliktelik için bedel ödedi.

Dava kelimesini ağızlarından düşürmeyen AK Partililerin, neyin davasında olduğunu yeniden tanımlaması gerektiğini düşünüyorum.

 

Her şeye rağmen!

 

Amasız,fakatsız,lakinsiz, liderlerin emanetine sahip çıkanların dava anlayışını, iyi okumalı diyerek, BEN KÜSTÜM OYNAMIYORUM DİYENLERİN, aksi çıkacak bir sonucun vebali altında kalma riskinin büyük olduğunu da hatırlatmak istiyorum.

 

"Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin emanetidir. Biz Türk İslam kültüründe emanet ne demek çok iyi biliriz. 31 Mart akşamı inşallah İzmit’te burçlara Cumhur İttifakı’nın sancağını dikeceğiz" Diyebilecek bir şuur ile emanete sahip çıkmak için geç değil. 

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Ali Kotan

Sn Vekilimiz aklı selim Zeki kişiliğini göstermiş ve akp içindeki kendi çikarıni pati veya Ülke çikarlarının üstünde gören akp lilere güzel bi hem cevap hemde ahde vefayı ögretmiş oluyor Vekilimizi tebrik ediyor Saygı ve Selamlarımı sunuyorum saol Vekilim

0 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET