REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 20°

Küçükkaya, konuştukça batıyor

18 Mart 2020 Çarşamba - 15:56

İçinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte sizleri bu tarz konular ile meşgul etmek istemezdim. Durum öyle bir hal aldı ki! Hem şahsımın hem de sahibi olduğum Yeni Kocaeli Gazetesi’nin saçma sapan açıklamalar ile yıpratılmasına asla müsaade edemezdim.

Çoğu meslektaşım bu muameleye maruz kalmıştır. Beni çok iyi anlayacaklarını umuyorum. Yaptığımız haber kimin zoruna gidiyor hoşuna gitmiyorsa! Hemen bize yaptığımız işi öğretmeye kalkıyorlar. Gazatecilik dersi vermeye kalkıyor, işlerine geleni yazalım gelmeyeni yazmayalım istiyorlar.

Hee birde mahkemeye vermekle üstü kapalı tehdit ederek baskı altına almaya çalışıyorlar!

Kendimizi yargılatacak fırsatı kimseye vermeyiz.Yargılanacak bir şekilde yayın politiikasını kendimize asla ilke edinmeyiz.

Kimse kendi yaptığı hatayı başkasına yıkmaya kalkmasın !

Eğer topluma mal olmuş bir ismimiz, temsil ettiğimiz bir kitle varsa! Yaptığımıza konuştuğumuza paylaşımımıza dikkat edeceğiz. Ben yazdım oldu, paylaştım oldu, diye ardı düşünülmezse açıklama yapmak farz olur.

***

Gelelim konumuza;

CHP İzmit İlçe eski Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, koronavirüs üzerinden siyaset yapmaya çalıştığı son iki gün her ağzını açtığında daha zor duruma düştü.

İsmini allayıp, pullamadan sadece ve sadece gerçekleri yazmak belli ki, kendisini şaşırtıyor ve bu şaşkınlıkla ne söylediğini bilemiyor.

Küçükkaya, geçtiğimiz gün toplumun büyük bir kesimi tarafından takdir gören koronavirüsün yayılmasını önlemek amacıyla cemaatle namaz kılınmasına ara verilmesi kararını, cami kapatmakla karıştırarak tepki gördü. Ülkenin en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğu şu zamanda bu konuyu siyasi malzeme yaparak insanları ayrıştırmaya çalıştı !

Ardından işyerini İzmit Belediyesi önlüğü giymiş bir personele dezenfekte ettirince bir kez daha haberlere konu oldu.

Küçükkaya’nın firmasını ilaçlayan bu personel görselde görüldüğü gibi aynı zamanda İzmit Belediyesi adına Belsa Plaza’yı da ilaçlanırken görüntülendi

İşte o görüntüler aynı şahıs !

Küçükkaya üzerinde İzmit Belediyesi yazan yelekle firmasını ilaçlayan kişiyi video çekip sosyal medyasında paylaştı.

İşte o video  tıkla izle ; https://www.facebook.com/mehmet.kucukkaya/posts/10157439710868600

Bizde bunu Yeni Kocaeli Gazetesi olarak haberleştirdik.

Haber lingi burada ;

TIKLA : CHP’li Küçükkaya’dan bir skandal daha

Yeni Kocaeli Gazetesi, Kocaeli Yerel Basınında yeni bir soluk ve heyecan olarak yaklaşık 5 yıldır yayın hayatını devam ettiriyor.

 Küçükkaya, bu iki konuda yaptığı haberlerden dolayı Yeni Kocaeli Gazetesi’nden son paylaşımıyla “firma” diye bahsedip işyerini ilaçlattığı firmadan yıllardır özel hizmet aldığını faturalarıyla göstererek Yeni Kocaeli Gazetesi’ni özür dilemeye davet etti.

Ortada özür dileyecek bir durum yok. Tam tersine işyerine İzmit Belediyesi’nin yeleği ile personel sokup, bu görüntüleri sosyal medyada paylaşan ya da bu görüntüleri gizli çekip haber yapan Yeni Kocaeli Gazetesi olmamıştır.

Hatta yapılan haberlerde Küçükkaya’nın bu konuda takipçilerinden gelen tepkilere verdiği yanıtlarda ilaçlamayı özel bir şirkete yaptırdığını ifade ettiği de belirtilmiştir. Ama bu durum paylaşımın skandal niteliğini değiştirmemiştir.

 

 

Üstelik ne firmaya nede firma sahibine tek kelime edilmemiştir.

Bu iddia nereden çıktı bunu da anlamış değilim..

Yaptığımız haberin ardından şahsımı arayan Küçükkaya, durumu izah etti firmasını ilaçlayan personelin yakın arkadaşım diye tanıttığı CHP İl yöneticisi Pınar Atabay’a ait olan özel bir firmanın elamanı olduğunu söyledi.İlaçlama yapılan günün faturasını da göndere bileceğini söyledi. Açıklamasını ve gönderdiği faturayı aldık haberleşirdik.

Habar lingi burada; 

 TIKLA : Küçükkaya’dan açıklama “İlaçlamayı özel firma yaptı”

Biz haberimizde ne bir hakaret, nede bir yalan, tek bir cümle yazmadık.

Kendilerine özür dileyecek bir durum olmadığını belirterek, bu kentte siyasi bir partinin ilçe başkanlığını yaptığını, daha dikkatli olması gerektiğini,  hatalı bir paylaşım yaparak kamuoyunun yanlış düşünmesine fırsat verenin kendisi olduğunu, söyleyerek görüşmemizi tamamladık.

Ardından! Küçükkaya, sosyal medya hesabı üzerinden Yeni Kocaeli Gazetesi’ni özür dilemeye davet ettiği son paylaşımında ise bir kez daha bizlere haber konusu oldu!

Önce Küçükkaya’nın paylaşımını (yazım hatalarıyla) aynen yayınlıyoruz:

“Bugün YENİ KOCAELİ isimli bir firma şahsımı ve dostum Pınar Atabay’ı asılsızca suçlama talihsizliğinde bulundu.şirketimizin coranavirüs ilaçlaması için yıllar boyunca çalıştığım firma sahibi Pınar Atabay yoğun işlerinin arasında bugün bize vakit ayırarak şirketimizi ilaçlamıştır. (şükranlarımı sunuyorum).ilaçlayan arkadaşın üstünde İzmit Belediyesinin iş güvenliği önlüğü var diye (dün bugün kamu binaları izmit belediyesi tarafından ilaçlanmaktadır)sözüm ola belediyenin firmamıza özel iş yaptığı  iftirasını atarak kul hakkına girilmiştir. İlgili gazeteden kamuoyu önünde şahsımdan, Pınar ve Fatma hanımlardan özür dilemek erdemliliğini göstermeye davet ediyorum.eklerden yıllar içinde şirketimizin, Pınar hanımın şirketi tarafından ilaçlanmalarının belgelerini sunuyorum. Bazı konular hassastır söledim geçti gitti diyerek geçiştirilemez.. Gazetecilikte zaten bunu gerektirir.”

Paylaşım bu şekilde.

Şimdi gelelim haber konusuna.

Küçükkaya’nın arkadaşım dediği ve geçerken işyerini de ilaçladığını söylediği Pınar Atabay, CHP Kocaeli’nin çiçeği burnunda İl Başkanı Harun Yıldızlı’nın yönetim kurulu üyesi. Küçükkaya’nın bizzat itiraf ettiği gibi Pınar Atabay, İzmit Belediyesi’nin koronavirüs ilaçlama işini de yapmış.

Öyleyse bu durum krizi fırsata çevirmek olmuyor mu?

Adrese teslim iş paslanan bu firma, bu ilaçlamayı hayır olsun diye mi yapıyor.

İlaçlama işini ihale ile mi aldı?

Bu şehirde binlerce bu statüde ilaçlama firması var! Bu firmalar bu ihaleye davet edildi mi?

İzmit Belediye Başkanı seçildikten sonra AK Partili diye onlarca çalışanı kapı önüne koyup, yerine CHP İl Sekreteri’ne kadar partide kendine yakın isimleri doldurduğu iddia edilen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in aynı zamanda belediye işlerinde de kayırmacılık yaptığı anlamına gelmiyor mu?

Kısacası Küçükkaya konuştukça batıyor, battıkça yanındakileri de bilinmeze doğru sürüklemeye devam ediyor.

Kimse bize işimizi nasıl yapmamız gerektiğini öğretmeye kalkmasın!

Kendi hatalarını da ne şahsıma nede sahibi olduğum kuruma fatura edilmesine asla izin vermem.

Sağlıcakla kalın.. 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI

ANKET