REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ

BİRİ KARA CAHİL Mİ DEDİ?

15 Kasım 2020 Pazar - 14:01

Son günlerde ortalıkta gezen şaklabanların yazılarını şaşkınlıkla ve hayretle okuyorum. Allah’ın indirdiği Kur’an-ı Kerim’i okuyup emirlerini uygulamadan, insanları ayetlerle hadislerle bir çukurun içine çekmeye çalışmak! En acısı da sorgulamayan insanoğlunun sanki hâşâ İslam hiç gelmemiş gibi neye sarılacağını bilmeden, böyle insanların peşinde sürüklenmesi nasıl bir akılsızlıktır! Bu nasıl bir cahilliktir kardeşim!

Bunca hakkıyla İslamı yaşayıp kadınıyla erkeğiyle hakkıyla örtünen hocaların dediklerine kalkın yobazlık deyin, çağ dışılık deyin, kara cahiller deyin! Ama işinize geldiği gibi giyinip sözde modern(!) hayat yaşayan insanların ayetleri hadisleri kullanarak size birşeyleri vaad etmesine, Esma-ül-Hüsnayı kullanarak zikir halkalarına dahil etmesine, aleni karanlığa davet etmesine ipsiz sapsız sürüler gibi kapılıp gidin! Bu din bunun için mi indirildi Müslüman kardeşim! Niçin “akletmeyi” hep başına bela gelince aklediyorsun? O karanlık güçlerden seni kim kurtaracak şimdi hiç mi düşünmüyorsun?

Ne geldiyse başımıza hep cahillikten geldi! Sarıklısı, çarşaflısı, bikinilisi, takım elbiselisi bir şekilde birileri tarafından İslamiyete zarar verilmeye, lekelemeye çalışıldı! Peki sen ne yaptın? Suçu İslamiyet’e attın sıyrıldın! Yine akletmedin! Ortada bir suç varsa, suçlu kusursuz olanda mıdır yoksa kusurlu aciz olanda mıdır yine akletmedin! Bu din kimsenin tekelinde değil! Birileri birşey söylediğinde acaba doğru mu değil mi diye okumaktan aciz kalırsan, hakiki alimleri hor görür, şarlatanların çukurunda boğulursun!

İnsanların öyle işine geliyor ki hem Allah’ın emrettiği hiç bir şeyi yapmamayım her türlü günahı işleyeyim ama canım Allah’ım diyerek yine Allah’tan Rahmet umayım! Evet Allah’u Te’ala buyuruyor “Rahmetim gazabımı geçti” diye. Ama sen dalga geçer gibi günah işleye işleye rahmet bekle diye değil! Tüm günahlarından nasuh tevbesiyle tevbe ederek bir daha günah işlememeye niyet ederek rahmet um diye! Günahsız kul olmaz! Tevbe edersin fıtrat bu ya yine günah işlersin ama hemen pişman olursun zaten!

Bahsettiğim güruh öyle kimseler ki Allah’ın emrettiği hiç birşey işine gelmediği için öyle de yaparım ama canım Allah’ım seni çok seviyorum! Böyle de isyan ederim ama Allah-u Ekber!

Müslüman kardeşim! Çok başka hayatlar görüyoruz! Artık önüne gelene inanma vakti değil! Her doğru söze kanma vakti değil! Yüz doğruysa bir yanlış söyleyen insanların sözüne itibar vakti değil! O bir yanlış alır götürür seni! Bir teneke balın içindeki bir damla zehir süründürür seni! Baldan bilirsin de zehire gene toz kondurmazsın! Hâşâ İslam’dan Kur’an’dan Allah’tan bilirsin de seni bu bataklığa sürükleyen gürûhu gözünde aklayıverir, dinsiz imansız ortalıkta kalırsın da ruhun duymaz!

Okuyalım dostlar! Hadis, fıkıh, akaid okuyalım da biraz olsun dinimizi öğrenelim! Bu fırsatçılara fırsat vermeyelim! Okumayan insan cahil kalır! Ondan bundan duyduğuyla amel eder! Sonra bu nasıl din der dinden çıkar! Yapmayın dostlar ne kendinize, ne Allah’ın yarattığı böylesine ince aklınıza bu zulmü yapmayın!

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Fatma Yurttaş

Büyük şeh Ali Haydar Efendi'nin dediği gibi; İlim, fıkıh,tefsir,hadis kaldı nihanda (geride). Allah'ın öğrenmemizi emrettiği ilimleri geri atıp sonradan çıkan şarlatanların sözde ilim diye yazdıgı kitaplara yazılara takılırsak başımıza daha çok şeyler gelir. Hamd olsun ki uyumayan okuyan araştıran ilim insanlarımız İslami değerlere saygılı sosyal yapıda da aktif şahıslarımız var da bunlara tümden kapılmıyor insanlar.. Rabbim razı olsun kaleminize sağlık..

0 Beğendim
0 Beğenmedim

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI