REKLAMI KAPAT

Şahane Bir Sefalet Yaşamak

19 Ocak 2022 Çarşamba - 15:52

Gün geçmiyor ki İslam’ın kutsallarına, yine bir hakaret yine bir alay yine bir nefret kusmasınlar. Ağızlarından çıkan salyalar İslam’ın zerresine zarar veremez. Kustukları anca kendi pislikleri olur.

 

Sanatçıymış! Minik serçeymiş! Ne kadar da sevimli! Bunlar hep aynıydı da bizlerin gözü kör kulakları da sağırdı. Kanıksadık ve en sonunda öyle bir söz işittik ki “yok artık bu kadar da olmaz” diyebildik.

 

Bir peygambere cahil demek nasıl bir cüretkarlıktır? Bu nasıl bir Allah’tan korkmazlıktır? Peygambere hakaret eden o dilin sonu ne olur? Ya bizim susan dillerimize ne olur?

 

Bu nasıl bir ahir zaman böyle ki, her gün birileri çıkıp ağza almayı geçtim, içinden dahi geçirmeye yüzü kızaracağı sözleri özgürlük adı altında söyler olmuş. Birde keyifle şarkıyla türküyle hakarete geçtiler. Sanki hiçbir şey yokmuş gibi. Sanki alelade bir şey söylüyormuş gibi. Ah bir görseler ya kendilerini, şeytan böylelerine yuları takmış üstünde tepiniyor.

 

Birde hiç utanmadan “alt tarafı bir şarkı sözü” diye cümleye başlayan hadsizler var. Onlara ne demeli? Ne çıkarınız varki peygamberine hakaret eden sefilleri savunur duruma gelmişsiniz? Dinsiz misiniz? Ağır değil. Hiç hiç değil. İmanın şartlarındanda mı bir habersiniz yoksa? Peygamberlere imanınız nerde? Savunduğunuz şey ne? Kimi neye karşı koruyorsunuz? Vaktiniz dolduğunda sizi kim koruyacak?

 

Kadere sövenler mi dersiniz, Allah’a isyan edenler mi? Şirk koşanlar mı? Acaba gün içinde öylesine diye açtığınız müziklerde kim bilir neler neler duyuyorsunuz da haberiniz yok. “Herşey Allah’ı zikreder” ama biz bunu anlayamayız. Kalp zikrederken kulak zikrederken sen tut şirk dolu şarkıyı dinle, sonra kulakların senden şikayetçi olduğunda hiç ahlanıp vahlanma. Onu yaratan da Allah seni yaratanda! Ama sana akıl vermiş doğruyu bulasın diye. Bazı nasipsizler dilleriyle söylese de sen kulaklarına zulmetme güzel kardeşim! Zira zaman ahirleştikçe insanlar azgınlaşmaktan hiç korkmuyor…

 

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI