• 7.9641 TL
  • 9.4252 TL
  • 10.4170 TL
KOCAELİ 23°

Uyan Uykusu Çok Gözlerim!

15 Ekim 2020 Perşembe - 11:31

Dün büyük bir badirenin eşiğinden döndük. Bilenler bildi bilmeyenler bilmedi. Sayın Cumhurbaşkanımız her zaman olduğu gibi dünde milletinin yanında durarak susturulan seslerimize ses oldu. Allah bin kere razı olsun. Teşekkürlerimiz ve minnetlerimiz sonsuz.

Bu badireden ebeveyn olarak bizim üstümüze düşen nedir peki? Bu zamana kadar çok da ilgilenmediğimiz yememiz içmemizle şimdiden sonra biraz olsun ilgili olur muyuz acaba? Harama, helale, mekruha, tayyib ürünler tüketmeye dikkat eder miyiz? Etmeliyiz!

Artık uyuyan midelerimizin dahi uyanma vaktinin geldiğini illa düşman boğazımıza lokmayı koyup suyu ağzımıza tıkayınca mı anlayalım! Tavuğu bitirdiler! Nebatı soldurdular! Toprağımızı zehirlediler! Peki ne yapalım! Şimdi de ineksiz süt hayvansız et yedirmenin derdindeler! Peki ne yapalım!

Evvela mücadele edelim dostlar! Bakın, sen ben o demeden bir cılız ses de benden çıksın dedikçe bu millete boyunduruk kuramayacaklarını her defasında gösterelim! Irkçılık en nefret ettiğim şeylerdendir! Ama bu milletimin şanlı geçmişiyle ve Türklüğümle övünmeme mani değil! Türk zillete boyun eğmez! Eğdirmeye çalışanlara bunu her fırsatta hatırlatmak en asli vazifemizdir bizim!

Sonra üşenmeyelim her daim araştıralım! Elimizden ne geliyorsa en temizini bulmaya çalışalım. Aman bunlarla kim uğraşır deyip at sepete ye gitsin derseniz çok büyük hata edersiniz. Bizler belki orta nesil olarak çok bişey kaybetmeyiz. Ama bizden sonra gelen nesillerin kaybettikleri değerleri izleyin ve şöyle bir düşünün!

Yok yok bu sefer başka efendiler! Bu defa çok başka! Gıda bizim fıtratımız! Ve fıtratıyla oynanan insandan ne hayır bekleyebilirsin ne insanlık! Robotlaşmış insanlar demiştim ya hani bir yazımda, nefsinin azgınlığından şeytanlaşmış insanlara da ramak getirdiler! Ne yersen osun çünkü ötesi yok! Çöp yersen çöpsün! Leş yersen leşsin! Allah-u Te’ala ayetinde buyuruyor: “Ey insanlar! Yeryüzündeki helâl ve temiz (helalentayyiben) nimetlerden yiyin. Şeytanın adımları ardınca gitmeyin. Çünkü o, sizin için apaçık bir düşmandır.” (Bakara/168)

Biz şeytanı hala bize vesvese veren, Ramazan-ı Şerif ayında bağlanan, Mina’da taşlanan olarak mı görüyoruz yoksa? O zaman çok büyük gafletteyiz!

Şeytan küreselleşmiş dünyayı top gibi ayağında döndürüyor Müslüman uyan artık! Ben cebimdeki paraya, altımdaki arabaya, evimdeki televizyona bakarım düsturundan çık artık! Şeytan ucuz bir şırıngayla senin damarlarına girmek istiyor! Şeytan böcekten küçük bir maddeyle beynini, aklını, en mühimi de ruhunu satın almak istiyor üstüne senin verdiğin milyarlarla! Bil artık be Müslüman! Oynanan oyunları aç gözlerini ve gör artık!!!

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARIN TÜM YAZILARI

KÖŞE YAZARLARI