Bilnet Okulları Kompozit Kimya Kompozit Kimya

» Sinan YOLCU - TÜM YAZILARI

12.05.2016 Perşembe - 22:04

sinan

Yazacak o kadar çok gündem var ki hangisini ele alıp yorumlasam çıkamıyorum işin içinden.Terör olayları,Başkanlık sistemi ve Yeni Başbakan kim olacak kulisleri,Panama belgeleri,Pelikan dosyası, Siyasi partilerin kendi içlerindeki iktidar senaryoları- çekişmeleri , AB’ye üye olacakmıyız olamayacakmıyız gel gitleri vesaire vesaire..

Tabi bu konuların hepsi bizi hepimizi yakından ilgilendiriyor,ipin ucundan bizde tutmak çorbaya bir tutam tuz da biz atmak istiyoruz. İstiyoruz fakat isteklerimizi,düşüncelerimizi pratiğe dönüştürmek için mecalimiz yok algısı içindeyiz. !!

Yüreğimi sıkıştıran bir kaç konuda bir iki kelam etmek istiyorum. Terör olayları deyip kısaca klasik tabiri ile bırakmayalım üstüne gidelim biraz. Bu lanet terör belası yıllardır ayrımcılık yapmadan tüm vatandaşlarımızın canına kastetti,ocak söndürdüler,gencecik filizleri kırıp attılar Ülkemizde. Sadece ülkemizde değil tabiki , sınır komşularımızda da aynı lanet var. Irak,Suriye en yakından takip ettiğimiz komuşarımız. Lanetli bir el Böl,Parçala,Kolay lokma haline getir ve Yut (yok et) mantığını işletiyor. Bu bela,musibet daha çok canımızı yakmaya başladı.Suriye sınırına yakın olan 81 ilimizden biri olanKilis bu CAN’larımızdan biri. Kilis aylardan beri roket saldırısı altında. Roketleri Suriye sınırımızda üslenmiş olan IŞİD isimli terör örgütü fırlatıyor. Bugüne kadar 21 sivil can verdi. 83 kişi yaralandı, pek çok bina isabet aldı.Geçtiğimiz günlerde bazı  gazetelerde bir DUYURU vardı duymayanlara ithafen.!!  Çağrı yapıyordu yetkili makam sahiplerine.

“Sayın Cumhurbaşkanımıza, TBMM Başkanımıza, Başbakanımıza, İçişleri Bakanımıza, Genelkurmay Başkanımıza ve Yüce Türk Milleti’ne açık çağrı.
“Evlerimize roketler düşüyor. Üzerimize şarapnel yağıyor. Evimizde öldürülüyoruz, sokakta öldürülüyoruz.
Devletimizin korumasını ve şefkatini talep ediyoruz.
Sesimizi duyun, sesimize kulak verin.
Unutmadığınızı, çaba harcadığınızı biliyoruz.
Ama acele edin, ölüyoruz.”   Diyorlardı.

Kilis Türkiye’dir,Kocaeli’dir diye faryat ediyorlardı.

Yetkili makmalara bende seslenmek istiyorum Kilis halkı adına, Suriye’deki olaylar Ülkemize sıçradı, bu sıradan bir olay değil, önlem alınıp sözde stratejik işbirliği içinde olduğumuz ülkelerle tüm ilişkilerimizi gözden geçirmeli , bölge güvenliğini sağlanması için adım atmalıyız.Türkiye’yi Suriye’leştirmeyin.

Hayatın ve ölümün sahibi tek olan Allah’tır

Diğer bir konu ise Müslüman’ların bir çıkış aramamaları fakat harekete geçmemeleridir.

Bakın dün Bangladeş Cemaat-i İslami lideri Mevlana Nizami idam edilerekşehid edildi ve son cümleleri şimşek gibi çaktı beyinlere:”Ben kimseden af dilemem. Hayatın ve ölümün sahibi tek olan Allah’tır.Ben hiç bir suç işlemedim…! Sizden bana dua etmenizi istiyorum.Hayatımın sonuna kadara Allah beni iman üzerine istikamet üzerine kılsın. Tüm hayatım boyunca şehit olmak için dua ettim. Eğer Allah beni şehit olarak kabul ederse bu benim için en büyük kazançtır.İnşallah cennette görüşürüz…!

Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde vicdanlı, sorumluluk sahibi kardeşlerime sesleniyorum (Müslümanlar Kardeştir). Ülkemizde dahil olmak üzere  Dünyanın her yerinde Müslümanlar ölüyor, öldürülüyor. Farkında mısınız ?

Unutmayın Güneşin size gelmesini istiyorsanız gölgeden çıkmalısınız.Zulüm, kısmak istediği sesi nârâ yapar!

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.
 https://www.yenikocaeli.com/
Enes Akbal Optik
hikmet