YAĞIZ KEBAP Enes Akbal Optik

ANASAYFA l ZABITALAR, ÖĞRENCİLERİN HİZMETİNDE

25.09.2017 Pazartesi - 14:41

Enes Akbal Optik

Okulların açılmasıyla birlikte İzmit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri öğrenci ve velilere yardımcı olmak için okul önlerinde görev yapmaya başladı.

Özellikle yoğun araç trafiğinin olduğu bölgelerdeki okul önlerinde göreve başlayan İzmit Zabıta görevlileri, öğrenci ve velilere okul giriş ve çıkışlarında yardımcı oluyor. Şehir merkezindeki Hızır Reis ve Ulugazi, Kuruçeşme’deki Kocatepe ile Bekirdere’deki Mimar Sinan okulu önlerinde öğrencilerin yaya geçitlerinden güven içinde geçmesine yardımcı olan Zabıtanın bu uygulaması en çok anne babaları sevindiriyor. Okulların giriş ve çıkış saatlerinde görev yapan ekipler, öğrencilerin güvenli bir şekilde yoldan geçmesinin yanı sıra  okul önlerindeki servis kargaşasına da müdahale edip çocukların araçlara rahat bir şekilde binip inmelerini de sağlıyor. Uygulamanın okullar kapanıncaya kadar devam edeceği kaydedildi. İzmit Zabıtasının uygulamasından çok memnun olduklarını söyleyen anne babalar “  artık çocuklarımız yoldan geçerken hiç endişe duymuyoruz. Uygulama için Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve emeği geçenlere teşekkür ederiz” şeklinde konuştular.

 

 

SEYYAR SATICILARA GEÇİT YOK

 

Zabıta ekipleri okul önlerindeki bu çalışmanın yanı sıra öğrencilerin sağlığını tehdit edebilecek her türlü olumsuzluğa da anında müdahale ediyor. Özellikle seyyar satıcılara yönelik denetimlerini sıklaştıran zabıta ekipleri, konuyla ilgili denetimlerin titizlikle devam edeceğini söylediler.

Paylaş

YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.


 https://www.yenikocaeli.com/
hikmet