"" ETİKETLİ HABERLER

KOCAELİ BİLNET’TEN BİR İLK DAHA

KOCAELİ BİLNET’TEN BİR İLK DAHA

İzmit Tepeköy Mahallesinde bulunan Kocaeli Yerleşkesinde Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesinden oluşan 60 dersliği ve öğrencilerinin çok yönlü gelişimini destekleyen, çeşitli aktivite alanları bulunan, 15 bin m2 kapalı alana sahip, güçlü öğretmen kadrosu ile öğrencilerinin akademik ve sosyal yönden gelişimlerini, 21. yüzyılın beklentilerinden haberdar olmalarını hedefleyerek geleceklerini tasarlayan Özel Kocaeli Bilnet Okullarından bir ilk daha “E-Twininng “projesinde yer alarak engelli bireylerin yaşadığı dijital ve sosyal problemlerin daha iyi anlaşılması engelsiz bireylerin de empati duygularının geliştirilmesi ve çözüm üretmelerine olanak sağlamaları için proje hazırladılar.

Arslan: “Kamu işçilerine ek zam talebimizin olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz”

Arslan: “Kamu işçilerine ek zam talebimizin olumlu sonuçlanmasını bekliyoruz”

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Enflasyon artı yüzde 5 zammı içererek 1 Ocak'tan itibaren kamu işçilerine de uygulanması talebimizi, ilk olarak memur zamları açıklamasının ertesi günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Prof. Dr. Vedat Bilgin ile yaptığımız görüşmede dile getirdik. Bakan, talebimizde haklı olduğumuzu ve bu konunun gündeme alınıp uygulanacağını ifade etmiştir” dedi.

Yakın arkadaşının ölümüne sebep olan sanık:

Yakın arkadaşının ölümüne sebep olan sanık: "Ailesine ev aldım"

Kocaeli'de husumetlisi olduğu kişinin iş yerinde silahıyla ateş ederken kazara yakın arkadaşının ölümüne sebep olan sanık duruşmadaki savunmasında, "Kendi biriktirdiğim param vardı. Ramazan'ın (maktul) ailesinin mağdur olmaması için onlara ev aldım" dedi. Mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı ise sanığın "olası kastla öldürme" suçundan müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

KÖŞE YAZARLARI