REKLAMI KAPAT

BİLNET KOCAELİ İLKOKULA ADAY VELİLERİYLE BULUŞTU

Özel Kocaeli Bilnet İlkokulu büyük bir organizasyonla Bilgi Köprüsü Kids Anaokulu, Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu ve Özel KocaeliBilnet OkulÖncesi velileri ile buluşup 2022 2023 Eğitim Öğretim yılı ilkokul eğitim modelini tanıtımını velileriyle gerçekleştirdi.

Kahvaltı organizasyonuyla başlayan planlama Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol ‘un okul tanıtımıyla konferans salonunda devam etti.

Zengin eğitim içeriklerini velilere sunum yapan okul zümre başkanları 2022 2023 eğitim öğretim yılında akademik işleyiş, İngilizce programları, rehberlik sunumu ve uygulamalı branşlarda önümüzdeki yılın planlamasını velilere aktardılar.

Veliler sunumu dinlerken öğrenciler ise kendileri için planlanmış olan eğitsel atölyelerde okul öğretmenleriyle eğlendiler.

Konferanstaki sunumun bitmesinin ardından gruplar halinde okul gezisi yapıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği organizasyonda velilereokuldaki çeşitli etkinlik alanlarının tanıtıldı. Veliler okulu oldukça beğendiklerini dile getirdi.

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Bilge Veli

Beğenilmeyecek bir okul değil ki beğenmesin veliler. Hele bir de içine girin, okutun çocuğunuzu her şey ne kadar düzgün göreceksiniz. Bir arkadaşımın tavsiyesiyle çocuğumu yazdırdım. Ayrıldığı okul ile arasındaki farkı kısa sürede gördük. Çok disiplinli ve çok ilgililer öğretmenler. Şimdiye kadar gittiği okullardan çok farklı Bilnet.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

YÖK Başkanı duyurdu: Üniversitelerde gelecek dönem eğitim yüz yüze

YÖK Başkanı Erol Özvar, önümüzdeki dönem üniversitelerde yüz yüze eğitim öğretime başlanacağını duyurdu ve "Hiç şüphe yok ki online veya dijital eğitim, öğretim imkanlarından da istifade etmeye devam edeceğiz" açıklamasını yaptı.Koronavirüs salgınıyla birlikte uzaktan eğitime geçe üniversiteler uzun bir sürenin ardından yeniden yüz yüze eğitime geçiyor. Pandemi döneminde yapılan eğitimlerde sınavlar dahil tüm eğitim koşulları uzaktan olacak şekilde yapılmıştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ise üniversiteler için müjdeyi duyurarak gelecek dönem eğitimlerin tümünün yüz yüze olacağını açıkladı.Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesini (KSBÜ) ziyaretinde konuşan Yükseköğretim (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar , 2021-2022 akademik yılı sonuna yaklaşırken final sınavlarının üniversitelerde büyük ölçüde başladığını, bazılarında tamamlandığını ve bütünleme sınavlarına geçildiğini söyledi.'ÖĞRENCİLERİN DERSLİKTE BİR ARAYA GELMELERİNİ ÖNEMSİYORUZ'Uzun sayılabilecek bir salgın döneminin ardından 2022-2023 akademik yılına başlanacağını belirten Özvar, sözlerine şu ifadelerle devam etti:"Sağlık koşullarında herhangi bir değişme olmazsa inşallah eskisi gibi salgından ari, pandemiden bağımsız bir şekilde yeni bir döneme, akademik yıl açılışına inşallah kavuşacağız. Akademik yıl başlamadan önce gerek üniversiteler olarak gerek YÖK olarak bu konuda tedbirler almaya başladık. YÖK olarak değerli rektörlerimizle yeni akademik yılda artık yüz yüze eğitime geçmenin vaktinin geldiğini ifade etmek, burada sizler vesilesiyle kamuoyuna duyurmak isterim. Önümüzdeki dönemden itibaren inşallah yüz yüze eğitim öğretime başlayacağız. Hiç şüphe yok ki online veya dijital eğitim, öğretim imkanlarından da istifade etmeye devam edeceğiz. Fakat uzun bir aradan sonra artık yükseköğretim kurumlarımızda üniversitelerimizde, kampüslerimizde, öğretim elemanlarımızla, hocalarımızla, öğrencilerin dershanede, derslikte bir araya gelmelerini, buluşmalarını önemsiyoruz."Özvar, öğrencilerin zihnen, sosyal açıdan gelişebilmeleri, daha fazla bilgi sahibi olabilmeleri, mevcut becerilerini artırabilmeleri ve yetkinlik kazanabilmeleri için kampüs içi eğitime gecikmeden girmeleri gerektiğini vurguladı.'YÖNETİCİLER, REKTÖRÜLER GEREKLİ ÖNLEMİ ALMALI'Kampüs içi eğitimin, dersliklerde yüz yüze öğrenimin öğrencilerin her bakımdan gelişmesi, ülkeleri, aileleri, toplumları, kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Özvar, "Bu bakımdan yeni dönemde değerli üniversite rektörlerimizden, yöneticilerimizden beklediğimiz hususların başında yüz yüze eğitim konusunda her türlü gerekli tedbirleri bir an önce almanız gelmektedir. Yönetim kurulları, senatolar ile bu konuda dönem bitmeden gerekli çalışmaları bir an önce başlatmalarımızı sizlerden istirham ediyoruz" diye konuştu.

KÖŞE YAZARLARI