Naci Görür, Yalova'daki depremi değerlendirdi
18 Aralık 2023 14:07

"Marmara’daki sistem gerilim biriktiriyor" Naci Görür, Yalova'daki depremi değerlendirdi

Yalova Çınarcık açıklarında meydana gelen 4.1 büyüklüğündeki depremin sonrasında ilk açıklama Naci Görür'den geldi. Deprem açıklamaları takip edilen Prof. Dr. Naci Görür, sosyal medya hesabından Yalova'daki depremi değerlendirerek "Marmara’daki sistem gerilim biriktiriyor" ifadelerini kullandı.

17 Aralık gecesi Marmara Denizi, Yalova Çınarcık'ın 8,52 kilometre açığında saat 23.53'te 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yalova merkezli deprem İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi çevre illerden de hissedildi. Uzmanların açıklamalarıyla beklenen İstanbul depremi akıllara geldi.  Sık sık uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür'den de Yalova merkezli depremle ilgili beklenen açıklama geldi.

Twitter hesabından depremin meydana geldiği bölgenin yer aldığı bir görseli de paylaşan Naci Görür "Arkadaşlar, Marmara Denizi, Çınarcık Çukurluğunda 4,1 deprem oldu. Sanıyorum deprem Adalar Fayının güneyindeki küçük normal faylar üzerinde olmuş olabilir. Fay çözümü ile bu belli olacaktır. Fay haritasını koyuyorum. Marmara’daki sistem gerilim biriktiriyor, sevgiyle" ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme: 18 Aralık 2023 14:11
Sedat Köse
KOTO
yyh
diler
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
KSO
lastik-iş
KROMAN
Toyota
Gönül Otomotiv
X