REKLAMI KAPAT

Yeşilova rezil gibi! Vatandaşlar artık çalışmaların bitmesini istiyor

Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi’nde yenileme çalışmalarını bir türlü bitiremeyen İzmit Belediyesi, bölge esnafının tepkisini çekmeye devam ediyor.

Yeşilova Mahallesi Turan Güneş Caddesi’nde adeta çileye dönen çalışmalar, bölge esnafını zora sokmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin caddeyi yenileme kararı sonrası İzmit Belediyesi’nin plansız ve programsız yaklaşık 10 ay önce bir gecede kaldırımları talan ederek başlattığı çalışmalar, bir türlü tamamlanamadı. Kazı çalışmalarının tamamlanmasının ardından aylarca kazılmış bir vaziyette bırakılan çukurların vatandaşların tepkilerinin yükselmesi sonrası bir kısmı kapatıldı.4 bin 500 metre orta gerilim kablosu ve 3 bin 500 metre alçak gerilim kablosunu yer altına alma çalışması kısmen tamamlandı.Gelen tepkilerin ardından göstermelik başlayan çalışmalar yeniden durdu.Esnafın başına dert olmaya devam eden çukurlar ve bozulan yollar yağışlı havalarda su doldu.Araçların geçişi esnasından vatandaşlar zor anlar yaşamaya devam ediyor.

BİRAN ÖNCE BİTMELİ!

Yaklaşık 2 kilometrelik yolda asfaltlama çalışması ve 4 kilometre uzunluğunda çift taraflı kaldırım çalışması ne zaman başlayacak vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Kaldırım çalışması içinde yapılması planlanan 80 adet aydınlatma direğinin montajı için bırakılan kablolar rezil gibi ortalıklarda duruyor. Yeşilovalılar İzmit Belediyesi’nin yaklaşık 10 aydır tamamlayamadığı çalışmaları biran önce bitirerek artık bu rezil görüntünün ortadan kalkmasını istiyor.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI