150 turizm acentesi Kocaeli’ye geliyor
29 Aralık 2023 10:28

2. Turizm Sektör Buluşması başlıyor; 150 turizm acentesi Kocaeli’ye geliyor

Turizmciler Kocaeli’ye çıkarma yapacak. Büyükşehir’in “2. Turizm Sektör Buluşması”, 9-10-11 Ocak 2024 tarihlerinde ilimizde gerçekleşecek

Kocaeli’nin turizm potansiyelinin geliştirilmesi ve turizm rotalarının tanıtılması amacıyla yurtiçi ve yurtdışından 150 turizm acentesinin katılmasının beklendiği 2. Turizm Buluşması, 9-10-11 Ocak tarihlerinde ilimizde gerçekleşecek. Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, TÜRSAB ve Kocaeli Otel İşletmecileri işbirliğinde Kocaeli Kongre Merkezi’nde bir araya gelen paydaşlarla, kentimizin turizm potansiyeli ve misafir edilecek olan seyahat acenteleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı.

KOCAELİ TURİZM ROTALARI TANITILACAK

Kentimizin bilinirliliğin artması ve turizm potansiyelinin geliştirilmesi için düzenlenen programın detayları belli oldu. Kocaeli turizm rotaları rehberler eşliğinde tanıtılacak. Kentin kültür ve tarih turizmi açısından büyük öneme sahip Tarihi Kapanca Sokak ile başlayan ilk gün programı; Yuvacık Barajı, Gölcük Yazlık Ilıcası, Gebze Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Gebze Malkoçoğlu Türbesi, Tarihi Su Dolabı, Hereke Kalesi ve akşam yemeğiyle son bulacak. İkinci gün ise Kartepe programıyla başlayan gezi; Ayrı Gezegen Cam Teras, Gökyüzü Eli, kış turizmi potansiyeliyle dikkat çeken Kartepe Kayak Merkezi,  doğa turizmi tutkunlarının uğrak yeri olan Ormanya, Sekakamp ve Maşukiye ile devam edecek.

YURTİÇİ VE YURT DIŞINDAN TURİZM ACENTELERİ

Kocaeli’deki turizm rotalarının tanıtılacağı programa Karadeniz, Marmara, Akdeniz, Ege ve  İç Anadolu bölgeleri, Balkan Bölgesi  ve  Ortadoğu bölgesinden de acenteler katılacak.

TURİZM SEKTÖRÜ KOCAELİ’DE BULUŞACAK

Programın son gününde Kocaeli Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek "Turizm Sektör Buluşması’’nda turizm acenteleri ve işletmecileri bir araya gelerek, stant açacak. Şehrimizde misafir edilecek turizm acentelerinin temsilcileri, tur rehberleri ve tur firması sahipleri Kocaeli’de yer alan turistik işletmelerle bir araya gelecek. Buluşmada, Kocaeli'ye gelen turist sayısının artırılması hedeflenirken, bölgeye gelecek turist ile şehrin turizm gelirlerinden aldığı payın yükseltilmesi ve yöre halkının elde ettiği turizm gelirinin artırılması amaçlanıyor. Turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelerden sektör buluşmasına katılmak isteyen katılımcılar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Doğal Yaşam Alanları Şube Müdürlüğü’nden (0262 318 23 38) bilgi alabilir.

Güncelleme: 29 Aralık 2023 10:30
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X