19 MAYIS GÖLCÜK’TE COŞKU İLE KUTLANDI
20 Mayıs 2024 08:42

19 MAYIS GÖLCÜK’TE COŞKU İLE KUTLANDI

Gölcük’te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105’inci yılı; düzenlenen törenle kutlandı.

Gölcük’te 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen tören, Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün gençlere armağan ettiği günün 105. yılı vesilesiyle düzenlenen törene; Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Ceyhan, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi partilerin ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini içeren konuşmalar ile devam etti.

 

LİSE ÖĞRENCİLERİNDEN HEYECAN DOLU GÖSTERİLER

Törenin adından Gölcük Kaymakamı Müfit Gültekin, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Belediyesi ve Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü desteğiyle; Şehit Volkan Tantürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı birbirinden heyecanlı ve coşku dolu gösterilerin yer aldığı 19 Mayıs programına katıldı. Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, Gölcük Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hasan Ceyhan, Gölcük Milli Eğitim Müdürü Caferi Tayyar Mert’in de katıldığı törende, Kaymakam Gültekin ile Başkan Sezer, okullar arasında yapılan 19 Mayıs konulu resim, kompozisyon, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim ederek, tebrik ettiler.

 

“ŞEREFLE DOLU TARİHİMİZİN ÖNEMLİ DÖNÜM NOKTASI”

19 Mayıs’ın Türk milleti için önemine değinen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Milletimizin onur mücadelesi olan, bağımsızlık ve özgürlük umutlarının inanca dönüştüğü, fedakârlık, kahramanlık ve şerefle dolu tarihimizin önemli dönüm noktası olan, Aziz Milletimizden alınan destekle bağımsızlık meşalesinin yakıldığı bu önemli günde; başta Gâzi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; ebediyete irtihal eden kahraman gâzilerimizi ve aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum.

 

 

Güncelleme: 20 Mayıs 2024 08:42
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X