28 Haziran’da 28 fotoğrafla İzmit’in kurtuluşu anlatıldı
01 Temmuz 2024 14:27

28 Haziran’da 28 fotoğrafla İzmit’in kurtuluşu anlatıldı

Genç Kocaelililer Derneği tarafından İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı onuruna Tarihçi-Yazar Volkan Şenel ‘in sunumuyla 28 fotoğrafla İzmit’in kurtuluşu anlatıldı.

Kocaeli Genç Kocaelililer Derneği (GKD) tarafından İzmit’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yılı onuruna Tarihçi-Yazar Volkan Şenel ’in sunumuyla Cumhuriyet Bulvarı’nda 28 Haziran Fotoğraf Sergisi açıldı. GKD Başkanı Sinem Uçan ve yönetim kurulunun ev sahipliği yaptığı anlamlı sergiye çok sayıda STK’nın başkanı ve vatandaşlar katıldı. 28 Haziran’da 28 fotoğrafla İzmit’in kurtuluşu anlatıldı.

TARİHÇİ-YAZAR VOLKAN ŞENEL’E TEŞEKKÜR

Serginin açılış konuşmasını yapan GKD Başkanı Sinem Uçan, “28 Haziran İzmit'imizin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 103. Yıl Dönümünde kurtuluş günlerini anlatan çok değerli 28 fotoğrafla o günlerde yaşananları bir nebze sizlere aktarabilmek adına bu sergiyi siz değerli İzmitlilerimizle buluşturuyoruz. Bu değerli arşivi bizim için oluşturan kıymetli hocamız Volkan Şenel beyefendiye de ayrıca teşekkürlerimizi sunuyorum.

CANINI VEREN KAHRAMANLAR YAD EDİLDİ

Şanlı tarihimiz, aziz milletimizin bağımsız yaşama inancı sayesinde nice kahramanlık destanlarına sahne olmuştur. Büyük fedakârlıklar göstererek, bu vatan uğruna gözünü kırpmadan mücadele eden; kadın, erkek, genç, yaşlı demeden mevzilerde yüreğiyle çarpışan tüm kahramanlarımız, milletimizin gönlünde ilelebet yaşayacaktır. Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimizin, destanlarla dolu bir tarihi vardır. Kurtuluş günlerimiz böyle bir tarihin ürünleridir. Bizler bugün burada, bu fotoğraflarla o dönemde bizler için canını veren kahramanlarımızı yâd ediyoruz” dedi.

ESARET ALTINDA YAŞAMAYAN BİR MİLLET

Tarihçi-Yazar Volkan Şenel, “103 yıl önce işgal altında olan bu topraklarda tarihinde hiç bir zaman esaret altında yaşamamış ve yaşamayacak olan bir milletin hikâyesini anlatan fotoğraflar bunlar” diyerek fotoğraflar hakkında vatandaşlara bilgi verdi. Sergide yer alan ve kronolojik sıraya göre dizilen özel fotoğraflar vatandaşlar tarafından ilgiyle incelendi.Güncelleme: 01 Temmuz 2024 14:32
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X