AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Tüm inançların özgürce yaşaması insanlık idealidir
25 Ağustos 2023 13:02

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Tüm inançların özgürce yaşaması insanlık idealidir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Yahudi vatandaşlarımız tüm dünyaya ve Avrupa’ya inanç hürriyetine ve değerlerine saygı anlamına gelen çok değerli ve nazik bir not iletmişler. Bu hassasiyet ülkemizin ortak değeridir. Tüm inançların özgürce yaşaması insanlık idealidir” dedi.

Türk Yahudi toplumu, Yunanistan 'ın Kos Adası'ndaki Kal Şalom Sinagogu'nun 78 sene sonra yeniden açılması sonrasında Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e sosyal medya üzerinden seslenerek, adada bulunan caminin harap durumuna üzüldüklerini belirtti. Topluluk, Miçotakis'e caminin onarımı için gönüllü olduklarını da bildirdi.

“TÜM İNANÇLARIN ÖZGÜRCE YAŞANMASI İNSANLIK İDEALİDİR"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Türk Yahudi toplumunun bu çağrısına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

AK Parti'li Çelik “Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde Kuran-ı Kerim’’e ve tüm kutsal kitaplara faşist saldırılar sürerken, Yahudi vatandaşlarımız tüm dünyaya ve Avrupa’ya inanç hürriyetine ve değerlerine saygı anlamına gelen çok değerli ve nazik bir not iletmişler. Bu hassasiyet ülkemizin ortak değeridir. Tüm inançların özgürce yaşaması insanlık idealidir. Yahudi vatandaşlarımızı bu hassasiyetlerinden dolayı kutluyoruz” dedi.

Güncelleme: 25 Ağustos 2023 13:03
Sedat Köse
KOTO
yyh
diler
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
KSO
lastik-iş
KROMAN
Toyota
Gönül Otomotiv
X