REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 19°

Asılsız söylenti paniğe neden oldu

Körfez’de bir bayan tarafından ses kaydı olarak sosyal medyadan dağıtılan Koronavirüs söylentisi eczaneyi ve bulunduğu binayı sıkıntıya soktu. Ses kaydını dinleyenler paniğe kapılırken olayın asılsız söylenti olduğu anlaşılınca da konu savcılığa iletildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan ve ses kaydında adı geçen binada yer alan Mehtap Eczanesi sahibi Mehtap Orhan, yapılan asılsız söylemin çok büyük sıkıntılar yaşattığını söyledi. Mehtap Orhan, bir bayan tarafından yapılan ses kaydında binada virüs olduğu, ölümler yaşandığı, karantina uygulandığı şeklinde yayın yapılmış ve sosyal medya kanalıyla geniş bir alana yayılmış. Biz bunu vatandaşların aramasıyla öğrendik, eczaneden ilaç alanlar ağlayarak hem geçmiş olsun dediler hem de korku içinde olduklarını, aldıkları ilaçları attıklarını şimdi endişeyle beklediklerini söylediler. Bunu yapan bayan nasıl bir olaya sebep olduğunun farkında bile değil. Her alandan büyük bir yıkım içine girdik, insanlara bu olayın asılsız olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Mehtap Orhan, her hangi bir hastalık bulgusu olmadığı gibi karantina da yaşanmadığını ve normal olarak binada, çevresinde hayatın alınan tedbirlerle devam ettiğini, eczanenin de açık olduğunu söyleyerek, “Konuyla ilgili savcılığa şikayette bulunduk ve belgeleri sunduk. Bundan sonrasını yargıya bıraktık ama kendimizi anlatmaya çalışıyor, gelen telefonları cevaplandırarak olayı anlatıyoruz” dedi.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET