Bakan Koca'dan Akşener'e tepki...

İYİ Parti Genel Başkanı Avrupa'daki Türk vatandaşlarının Türkiye'de tedavisini sağlayan dayanışmaya karşı çıktı

Sağlık Bakanlığı'nın Avrupa'daki Türk vatandaşlarının Türkiye'de tedavi olmalarını kapsayan bir anlaşma ile koronavirüs salgınında dünyaya örnek nitelikteki dayanışma göstermesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in eleştirisine uğradı. Bakan Koca, Akşener'in eleştirisine tepki gösterdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) bölge temsilcisi Hans Kluge'nin, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Türkiye'ye teşekkür ettiği sosyal medya paylaşımları üzerinden Bakanlığı hedef aldı.

Almanya ve birçok Avrupa ülkesinde koronavirüs günlük vaka sayılarında rekor miktarların görülürken, Dünya Sağlık Örgütü temsilcisinin resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Türkiye'nin politikasını eleştiren Akşener'e Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verdi.

Bakan Koca da resmi Twitter hesabından Meral Akşener'in paylaşımını alıntılayarak "Sayın Meral Akşener, üzerinde siyaset yaptığınız konu, Avrupa'da yaşayan 5 Milyon insanımızdan Covid-19'a yakalananların İstanbul'da, bir acil durum hastanemizde tedavi olabilmeleri konusudur. Alman Sağlık Bakanı yoğun bakım kapasitelerinin dolmaya başladığını açıkladı." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Bakan Koca'ya "Sayın Bakan, Sayın Erdoğan'ın ülkemizi sığınmacılar için bir hendeğe çevirmesi yetmedi, şimdi de siz mi çıktınız? Avrupa'nın Kovidli hastalarını kabul etmek ne demek? Milletimizi, sağlıkçılarımızı yeni varyantlarla karşılaşma riskine nasıl sokarsınız!" demişti.

Akşener'in paylaşımını alıntıladığı Hans Kluge ise, paylaşımında "Türkiye, pandeminin başlamasından bu yana 160 ülkeye ve 29 uluslararası kuruluşa Kovid-19 tedariki sağlayarak ve 11 ülkeye 2 milyon doz aşı bağışlayarak küresel dayanışmanın olumlu bir örneğini oluşturdu." demişti.

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI