Başiskele’de Kurbanlık Hayvan Satış Yerinde Hazırlıklar Tamam
09 Mayıs 2024 10:23

Başiskele’de Kurbanlık Hayvan Satış Yerinde Hazırlıklar Tamam

Başiskele Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde küçükbaş ve büyükbaş hayvan satışı yapacak satıcılar için Doğantepe Mahallesi’nde Kurbanlık Hayvan Satış Yeri hazırladı.

Kurban Bayramı’na yaklaşılırken  Başiskele’de, vatandaşların kurban ibadetini ve bayramını huzurla geçirebilmesi için tüm imkanlarıyla çalışan Başiskele Belediyesi, bu yıl da kurbanlık hayvan satış yerindeki hazırlıkları erkenden tamamladı.  Başiskele Belediyesi, kentte kurbanlık satış yerlerinin düzensiz ve yerleşim alanlarının içerisinde olmaması, ulaşımın ve nakliyenin daha rahat ve güvenli olabilmesi adına geçen yıllarda başlattığı uygulamayı bu yıl da sürdürdü. Başiskele Belediyesi koordinesinde yürütülen çalışmalarla Doğantepe Mahallesi 16. Sokak üzerinde kurulan Kurbanlık Hayvan Satış Yeri kıyasıya pazarlıklara ev sahipliği yapacak.  

 

İLK KURBANLIKLAR GELDİ

Başiskele Belediyesi tarafından oluşturulan Kurbanlık Satış Yeri’ne ilk kurbanlıklar geldi. Anadolu'nun çeşitli illerinden kamyonlara yüklenen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıklar Başiskele Belediyesi Kurbanlık Hayvan Satış Yeri’nde görücüye çıkmaya başladılar.Kurbanlık hayvan satış yeri hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, Başiskele Belediyesi’nin 444 41 10 nolu Çağrı Merkezi’ni 7/24 arayabilecekler.

Güncelleme: 09 Mayıs 2024 10:24
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X